لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

فاطمه کروبی به حسن روحانی نامه نوشت


درحالی که بر شایعات آزادی مهدی کروبی ومیرحسین موسوی، رهبران اپوزیسیون در ایران افزوده می شود، همسر کروبی درنامه ای به حسن روحانی رئیس جمهوری از اوخواسته است دلایل اقداماتی را که علیه همسرش صورت گرفته است بررسی کند.

بگزارش خبرگزاری سحام نیوز، فاطمه کروبی می گوید قصد ندارد «رفتارهای دردناک، نامشروع و غیرقانونی مقامات دولت در چهارسال گذشته را فاش کند» اما می پرسد «چگونه می توان آنچه را آنها به بهانه حفاظت و بقای دولتشان انجام دادند فراموش کرد؟»

خانم کروبی می گوید علیرغم ادعاهای دولت، آیت الله کروبی «در یک محل محروم از نور و هوای تازه، محبوس بوده است.»

خبرگزاری رویترز در تفسیری می گوید چهار ماه پس از روی کار آمدن حسن روحانی، مقامات به بررسی پرونده های دو رهبر اپوزیسیون پرداخته اند، اما محافظه کاران ممکن است از پیامدهای آزادی مردانی که بسیاری از ایرانیان آنها را قهرمان تلقی می کنند در هراس باشند.

در دوره احمدی نژاد آنها بعنوان «فتنه گر» محکوم می شدند و متهم بودند که به دشمنان ایران برای تضعیف نظام اسلامی کمک می کنند.

اما در تفسیر رویترز گفته می شود از زمان به قدرت رسیدن روحانی، کروبی و موسوی از آزادی های بیشتری برخوردار هستند. هر هفته با اعضای خانواده های خود ملاقات می کنند. مناسبات با گاردهای امنیتی ملایم تر شده و دسترسی به دارو و درمان بهتر شده است.

رویترز می گوید پیشتر مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری اعلام کرد پرونده های موسوی و کروبی برای بازنگری به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است.
XS
SM
MD
LG