لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۱

یک شرکت خصوصی استودیو مجهز سینمایی و تلویزیونی در فضا تاسیس می‌کند


 ایستگاه فضایی بین‌المللی
ایستگاه فضایی بین‌المللی

یک استودیو مجهز سینمایی و تلویزیونی تا سال ۲۰۲۴ در فضا ایجاد می‌شود.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، استودیو ماژول «اس.‌ای‌.ای-۱»، به یک ایستگاه فضایی تجاری جدید متصل می‌شود و مرکزی برای فعالیت‌های چند منظوره خواهد بود.

این استودیو، توسط شرکتی ساخته می‌شود که در تولید فیلم جدید تام کروز، سینماگر آمریکایی، در فضا مشارکت دارد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که به‌زودی برای فیلمبرداری صحنه‌های آثار فضایی، نیازی به صفحه سبز غیرواقعی و استفاده از جلو‌های بصری نخواهد بود.

شرکت اس.‌ای.‌ای، اخیرا از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی استودیوی سینمایی و تلویزیونی، در کنار یک استودیوی محتوای پخش جریانی، و مرکز ورزشی در فضا تا اواخر سال ۲۰۲۴ رونمایی کرده است.

این استودیوی ماژول پیشرفته که برای نخستین بار در جهان ایجاد می‌شود، به ایستگاه فضایی تجاری که توسط شرکت «اکسیوم اسپیس» ساخته می‌شود، متصل خواهد بود.

این ایستگاه فضایی تجاری ابتدا به ایستگاه فضایی بین‌المللی کنونی وصل می‌شود، و در آینده جدا خواهد شد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی
ایستگاه فضایی بین‌المللی

برنامه‌های این ماژول، شامل میزبانی از رویدادهای سینمایی، تلویزیونی، موسیقی، و ورزشی است، و همچنین همکاری با هنرمندان، تهیه‌کنندگان، و افرادی که مایل هستند تا در مدار زمین، تولید محتوا کنند.

گفته می‌شود که این استودیو، امکان تولید، ضبط، ‌و حتی پخش برنامه‌های زنده را خواهد داشت، و با شرکت‌های مختلف در این زمینه همکاری خواهد کرد.

شرکت اس.‌ای.‌ای، توسط النا و دیمی‌تری لسفنسکی تأسیس شده است که در تولید فیلم جدید تام کروز در فضا مشارکت دارند.

آنها با همکاری با تعدادی از کارشناسان و مشاورین هنری، فضایی، و اقتصادی در حال جمع‌آ‌وری سرمایه و کمک‌های مالی برای راه‌اندازی این طرح بلندپروازانه هستند.

ایستگاه فضایی تجاری که شرکت اکسیوم اسپیس می‌سازد، پس از بازنشستگی ایستگاه فضایی بین‌المللی کنونی، مهمترین مرکز فضایی در مدار زمین خواهد بود.

ایستگاه فضایی بین‌المللی
ایستگاه فضایی بین‌المللی

ساخت استودیو، در مراحل نخستین تکمیل ایستگاه فضایی تجاری آغاز می‌شود، و اواخر سال ۲۰۲۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

پس از اینکه ایستگاه فضایی تجاری در سال ۲۰۲۸ از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شد، استودیو ماژول حدود یک پنجم فضای آن را در اختیار خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG