لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۶

اختصاصی؛ صدور احکام تازه زندان و شلاق علیه مجید خادمی، زندانی سیاسی در بهبهان


مجید خادمی، زندانی سیاسی در بهبهان
مجید خادمی، زندانی سیاسی در بهبهان

یک منبع مطلع به صدای آمریکا خبر داد که مجید خادمی، زندانی سیاسی که در بهبهان دوران محکومیت خود را می‌گذراند، در پرونده‌ای تازه به بیش از چهار سال زندان و ۴۵ ضربه شلاق محکوم شده است.

یک منبع مطلع روز چهارشنبه پنجم مهر به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که مجید خادمی، زندانی سیاسی که حکم «۱۰ سال حبس» خود را در زندان بهبهان می‌گذراند، در پرونده‌ای دیگر در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری این شهر در استان خوزستان به اتهام «تحریق عمدی» به «سه سال و نیم حبس تعزیری» و برای اتهام «اخلال در نظم عمومی» به «۱۰ ماه حبس و ۴۵ ضربه شلاق تعزیری» محکوم شده است.

بر اساس گزارش اختصاصی پیشین صدای آمریکا، مجید خادمی ۱۶ مرداد با شکایت دادستان به «خرید و فروش یا نگهداری یا حمل و نقل یا مخفی کردن یا ساختن مواد محترقه و منفجره و اخلال در نظم و آسایش عمومی و تخریب و احراق با مواد منفجره» به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان فراخوانده شده بود.

پیش از این، مجید خادمی توسط دادگاه انقلاب اسلامی ماهشهر علاوه بر ۱۰ سال و سه ماه حبس تعزیری که شش سال و سه ماه آن اجرایی است، به دو سال ممنوعیت خروج از کشور و همچنین محرومیت از عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود و در حال حاضر برای سپری کردن این حکم در زندان بهبهان به سر می‌برد.

مجید خادمی نخستین بار در دی ۱۳۹۸ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود. او که در زمان بازداشت دانشجوی ترم آخر کارشناسی در دانشگاه آزاد بهبهان بود، اما پس از آن «ممنوع‌التحصیل» شد.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG