لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۴

دعوت دونالد ترامپ از محمود عباس برای سفر به آمریکا در اولین مکالمه تلفنی دو رهبر


 مکالمه بین ترامپ و عباس اولین تماس از زمان روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید آمریکا بود.
مکالمه بین ترامپ و عباس اولین تماس از زمان روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید آمریکا بود.

سخنگوی رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی می گوید دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، از محمود عباس برای سفر به آمریکا دعوت کرده است.

نبیل ابو ردینه سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی روز جمعه ۲۰ اسفند به رویترز گفت این دعوت بعد از مکالمه پرزیدنت ترامپ و محمود عباس صورت گرفت و قرار است این سفر «خیلی زود» صورت بگیرد.

هارتص اسرائیل درباره این تماس تلفنی نوشت مکالمه بین ترامپ و عباس اولین تماس از زمان روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید آمریکا بود.

هرچند نشریه هیل در واشنگتن پیش بینی کرده بود که این مکالمه چندان گرم و دوستانه نباشد اما جزئیاتی از مکالمه این دو منتشر نشده است.

آقای ترامپ برای حل درگیری های اسرائیل و فلسطینی ها موضع خاصی اتخاذ نکرده و حمایتش از اسرائیل و همچنین موافقت او با گسترش شهرک سازی های یهودی نشین بر نگرانی فلسطینی ها درباره رویکرد دوستانه ترامپ به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل افزوده است.

نتانیاهو و ترامپ از بیستم ژانویه، آغاز ریاست جمهوری ترامپ به این دستکم دو بار تلفنی صحبت کرده اند و نخست وزیر اسرائیل پس از آن در واشنگتن با رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کرد.

پیشتر پیش بینی شده بود که محور گفت و گوی تلفنی محمود عباس با دونالد ترامپ شهرک سازی یهودی در اراضی اشغالی فلسطینی ها باشد.

محمود عباس در ده سال گذشته ساعتها با روسای جمهوری و وزرای امورخارجه وقت آمریکا گفتگو کرده ولی تاکنون موفق به گفتگو با ترامپ نشده است.

XS
SM
MD
LG