لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۶

محمود عباس خواستار حمایت جامعه جهانی از راه‌حل دو کشور اسرائیل و فلسطین شد


رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در سخنانی از جامعه بین المللی خواست تا از راه حل دو کشوری برای حل بحران میان اسرائیل و فلسطینی ها حمایت کنند.

بنا به گزارش واشنگتن پست، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، در سخنان خود خطاب به شورای حقوق بشر سازمان ملل واقع در ژنو، از دولت های حامی راه حل دو کشوری برای فلسطین خواست تا «از این راه حل دفاع کنند» و کشوری فلسطینی را به رسمیت بشناسند.

به نوشته نیویورک تایمز، سخنان محمود عباس پیامی بوده است به اسرائیل و کابینه جدید پرزیدنت ترامپ در آمریکا، چراکه ملاقات اخیر دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، حاکی از آن بود که هر دوی آنها از ایده تشکیل یک کشور فلسطینی مستقل که گزینه مورد حمایت جامعه بین المللی است عقب‌نشینی کرده اند.

محمود عباس در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهمیت راه حل دو کشوری گفت «باید از این راه حل در مقابل تلاش ها برای نادیده گرفتن آن محافظت کرد.»

جامعه بین الملل، از جمله آمریکا، سال ها حامی راه حلی دو کشوری به عنوان بهترین راه برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها بوده است. اما در ملاقاتی که پرزیدنت ترامپ و بنیامین نتانیاهو در اواسط ماه فوریه داشتند، مسئله راه حلی دو کشوری اصلا مطرح نشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG