لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۴

ایالات متحده تحریم‌‌های بیشتری را در رابطه با کودتای نظامی برمه اعمال کرد


وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، واشنگتن
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، واشنگتن

وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرد در واکنش به کودتای نظامی برمه، چهار نهاد میانمار را در فهرست محدودیت‌های فعالیت اقتصادی قرار داده است. وزارت خزانه‌درای هم ۲۲ شخص حقیقی میانمار را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

خبر اعمال این تحریم‌ها روز جمعه ۱۱ تیر طی بیانیه‌هایی از سوی وزارت بازرگانی و خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام شد. بنا بر فهرست محدودیت‌های وزارت بازرگانی، هرگونه معامله و داد و ستد با این شرکت‌ها ممنوع می‌شود.

طبق اعلام وزارت بازرگانی، شرکت فناوری «کینگ رویال» با مسئولیت محدود که شرکت ارتباطات نظامیان برمه است، شرکت معادن «وان‌بائو» و دو زیرمجموعه آن شرکت معادن مس «وان‌بائو» و شرکت استخراج مس «میانمار یانگ تسه» و نهاد مالی «ام‌ای‌اچ‌ال» میانمار به فهرست محدودیت‌ها اضافه شدند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده هم اعلام کرد ۲۲ شخصیت مرتبط با نظامیان حاکم بر برمه به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند. این بیانیه می‌گوید هفت تن از آن‌ها از اعضای کلیدی نظامیان میانمار هستند که به سرکوب مردم برمه، از جمله کودکان و اعضای اقلیت‌های قومی، ادامه می‌دهند.

آندریا گاکی، مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، اوفک، در این بیانیه گفت:‌ «سرکوب دموکراسی از سوی نظامیان حاکم و خشونت سرکوبگر علیه مردم برمه غیرقابل قبول است.»

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، هم در بیانیه‌ای گفت: «اقدام امروز تاییدی بر این است که ما به انجام اقدامات مقتضی و با افزایش هزینه‌ها روی ارتش [میانمار] و رهبران آن ادامه می‌دهیم تا زمانی که مسیر را عوض کرده و به سمت دموکراسی بازگردند.»

نظامیان حاکم در میانمار، در بهمن ماه سال گذشته پس از بازداشت آنگ سان سوچی، رهبر و شماری از چهره‌های حزب حاکم در برمه، اعلام وضعیت فوق العاده کرده و قدرت را به دست گرفت.

XS
SM
MD
LG