لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

دختر خالد پیرزاده با انتقاد از مقامات ایران: کاری کردید پدرم چشم خود را بدوزد


خالد پیرزاده
خالد پیرزاده

دختر خردسال خالد پیرزاده، زندانی سیاسی که چند روز پیش در اقدامی اعتراضی پلک راست خود را دوخت، طی دو پیام ویدئویی خواستار آزادی پدرش شد.

خالد پیرزاده روز پنج‌شنبه نهم دی با ارسال یک پیام صوتی از زندان شیبان اهواز اعلام کرد در اقدامی اعتراضی چشم راست خود را دوخته است و مقامات زندان هم دسترسی به پزشک را از او گرفته‌اند.

این زندانی سیاسی پادشاهی‌خواه در مورد دلیل اقدام اعتراضی خود گفت: «من نسبت به وضعیت موجود مملکت، نسبت به اتفاقات متعددی که در این چند سال برایم افتاد و همچنین بی‌احترامی که به خانواده‌ام،‌ همسرم و دخترم کردند، اقدام به دوختن چشم راست خود کردم.»

دختر خردسال او در پیامی ویدئویی با ابراز دلتنگی برای پدرش از «همه» خواسته صدای این زندانی سیاسی باشند و خطاب به مقامات جمهوری اسلامی می‌گوید «شما کاری کردید که پدرم چشم راستش را بدوزد.»

او در پیامی دیگر در حالی که در کنار دو کودک دیگر در کنار دریاچه خشک‌ شده ارومیه ایستاده، دوباره خواستار آزادی خالد پیرزاده می‌شود و می‌گوید: «من از خوزستان آمده‌ام به دریاچه ارومیه و الان فهمیده‌ام که بابای من برای چی اعتراض کرده است. بابای من بی‌گناه است. لطفا بابای من را آزاد کنید.»

خالد (کوشان) پیرزاده، ورزشکار و معترض سیاسی، اردیبهشت ۹۷ به همراه فرد دیگری به نام رضا محمدحسینی، در حین شعار نویسی توسط ماموران سپاه ثارالله بازداشت و پس از مدتی توسط قاضی مقیسه ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «توهین به رهبری» مجموعا به هفت سال زندان محکوم شد. حکمی که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شده است.

XS
SM
MD
LG