لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۶

پیام خالد پیرزاده از زندان: در اقدامی اعتراضی چشم راستم را دوختم؛ اجازه دسترسی به پزشک نمی‌دهند


خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ - آرشیو
خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ - آرشیو

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی در ایران، با ارسال یک پیام صوتی از داخل زندان اعلام کرد در اقدامی اعتراضی چشم راست خود را دوخته است و مقامات زندان هم دسترسی به پزشک را از او گرفته‌اند.

وی در این پیام که روز پنجشنبه نهم دی در توئیتر منتشر شد گفت: «من نسبت به وضعیت موجود مملکت، نسبت به اتفاقات متعددی که در این چند سال برایم افتاد و همچنین بی‌احترامی که به خانواده‌ام،‌ همسرم و دخترم کردند، اقدام به دوختن چشم راست خود کردم.»

آقای پیرزاده در ادامه این پیام گفت:‌ «از همان لحظه‌ای که چشمم را دوختم، ممنوعیت مراجعه به پزشک به من دادند و نمی‌گذارند پزشک چشم من را معاینه کند. می‌گویند دستور است. حالا این دستور از کجا آمده،‌ نمی‌دانم.»

کانون مدافعان حقوق‌بشر پیشتر با انتشار بیانیه‌ای خطاب به مقامات قضایی ایران و روسای زندان‌ها نسبت به نقض آشکار حقوق زندانیان سیاسی اعتراض کرده و با اشاره به وضعیت خالد پیرزاده، نصرالله لشنی، سهیلا حجاب و محمد نجفی، خواستار توجه به رعایت قوانین و موازین بین‌المللی حقوق‌بشر شده بود.

خالد پیرزاده اردیبهشت ۹۷، به همراه فرد دیگری به نام رضا محمدحسینی، در حین شعار نویسی توسط ماموران سپاه ثارالله بازداشت و پس از مدتی توسط قاضی مقیسه ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «توهین به رهبری» مجموعا به هفت سال زندان محکوم شد. حکمی که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شده است.

XS
SM
MD
LG