لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۸

آر.کلی، خواننده آمریکایی به ۳۰ سال زندان محکوم شد


«آر.کلی»، خواننده آمریکایی و برنده جایزه گرمی در یک دادگاه فدرال در نیویورک به ۳۰ سال زندان محکوم شد.

جنیفر بونژان، وکیل او در دادگاه به قاضی گفت که او باید «نه بر اساس احساسات»، بلکه بر اساس «ماهیت» اتهاماتی که او در ماه سپتامبر به آن محکوم شد، حکم دهد.

او تأکید کرد که کلی به عنوان یک نابغه موسیقی شناخته شده است و به زندگی پرآشوب او در دوران کودکی اشاره کرد که خود قربانی آزار جنسی شده است و گفت او محصول دوران کودکی‌اش است.

وکیل آر.کلی همچنین گفته بود که درک دولت از «محدوده مجازات مناسب» ناقص است و خواستار مجازات کمتر از ده سال شده بود.

دادستان های فدرال در نامه محکومیت خود نوشته بودند که آقای کلی هیچ پشیمانی از خود نشان نداده است و به مدت چندین دهه، «بی اعتنایی بی رحمانه‌ای» به تأثیر سوء استفاده خود بر قربانیان نشان داده است.

آنها همچنین استدلال کرده بودند که رفتار کلی ناشی از «خودشیفتگی» و این باور بوده است که استعدادش در موسیقی او را از تبعیت از قانون مبرا می‌کند.

در طول محاکمه شش هفته‌ای آر. کلی، دادستان‌های فدرال، ۴۵ شاهد را فراخواندند اما محور اصلی پرونده دادستانی بر مجموعه‌ای از جرائم دو دهه گذشته او متمرکز بود از جمله اینکه این خواننده آمریکایی، رهبری گروهی تبهکار را بر عهده داشت که‌ زنان و دختران نوجوان را برای روابط جنسی غیرقانونی جذب می‌کرد، و در بسیاری از موارد او شخصا آنها را مورد آزار و سواستفاده جنسی قرار داده است.

این خواننده که نام کامل او رابرت سیلوستر کلی است، یکی از مشهورترین هنرمندانی است که در جریان جنبش «من هم» به اتهام آزارهای جنسی و تجاوز محاکمه می‌شود.

XS
SM
MD
LG