لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۲

سایت های خبری از انتقال مهدی کروبی و همسرش به مکانی نامعلوم خبر می دهند


احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان (سمت راست) در نمازجمعه تهران خواستار حصر خانگی مهدی کروبی و میرحسین موسوی و قطع تمامی خطوط ارتباطی آنان از جمله تلفن و اینترنت شد
احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان (سمت راست) در نمازجمعه تهران خواستار حصر خانگی مهدی کروبی و میرحسین موسوی و قطع تمامی خطوط ارتباطی آنان از جمله تلفن و اینترنت شد

سایت های خبری مخالفان دولت در ایران از انتقال مهدی کروبی و همسرش فاطمه کروبی به مکانی نامعلوم توسط نیروهای امنیتی خبر داده اند.

سایت سحام نیوز، به نقل از یکی از فرزندان آقای کروبی که نام وی را منتشر نکرده است، می نویسد که همسایگان آقای کروبی، اطلاع داده اند که این اتفاق نیمه شب پنجشنبه رخ داده است.

سحام نیوز به نقل از فرزند آقای کروبی نوشته است: «دقایقی قبل توانستیم با یکی از همسایگان که شاهد انتقال پدر و مادرمان به خارج از منزل بوده است صحبت کنیم. وی به ما اطلاع داد که نیمه شب پنج شنبه شاهد حضور هشت ماشین ون نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان و ورودی پارکینگ منزل آقای کروبی بوده که پس از دقایقی همگی به همراه یک ماشین که از داخل پارکینگ درآمده محل را ترک کرده اند.»

سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی نیز این خبر را ساعات اولیه دوشنبه به وقت تهران، منتشر کرد.

به نوشته سحام نیوز، انتقال آقای کروبی و همسرش از منزلشان روز پنجشنبه و درحالی روی داد که فضای تهران «به شدت امنیتی» بود.

روز پنجشنبه، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت محمود احمدی نژاد نیز در یک برنامه تلویزیونی که چندین ساعت قبل در صدا و سیمای جمهوری اسلامی تبلیغ شده بود، حاضر شد و اظهاراتی را علیه رهبران اصلاح طلب بیان کرد.

از زمان آغاز تظاهرات ۲۵ بهمن ماه مخالفان، به دنبال آن درگیری های پراکنده در اول اسفندماه، فشار ماموران امنیتی بر میرحسین موسوی و مهدی کروبی شدت بیشتری یافت.

ماموران امنیتی با نصب یک در آهنی در اطراف منزل میرحسین موسوی، مانع دیدار وی از نزدیکان و حامیان او می شوند.

مشاوران مهدی کروبی و میرحسین موسوی در واکنش به اقدامات اخیر ماموران امنیتی، از حامیان نخست وزیر دوران جنگ ایران و عراق و رییس سابق مجلس شورای اسلامی خواسته اند تظاهراتی را در ۱۰ اسفندماه برگزار کنند.

XS
SM
MD
LG