لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۴

اخطار خانواده کروبی به نیروهای امنیتی


تظاهرات حامیان حاکمیت در تهران، ۱۸ فوریه

خانواده کروبی در نامه ای که در وبسایت سحام نیوز، پایگاه اینترنتی حزب اعتماد ملی منتشر کرده اند به حکومت و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی هشدار داده و آنان را از انجام «هرگونه برنامه برای حذف فیزیکی مهدی کروبی و فاطمه کروبی» برحذر داشتند.

به گزارش سحام نیوز، خانواده مهدی کروبی در این نامه نوشته اند با توجه به این که تا قبل از حبس خانگی، مهدی کروبی و همسر ایشان در صحت و سلامت بوده اند، هر گونه پیش آمد و اتفاق احتمالی پس از این و به جهت استفاده از اقلام خوراکی تهیه شده توسط ماموران اطلاعات برای ایشان، به عهده مقامات حکومتی خواهد بود. به گفته نزدیکان و خانواده مهدی کروبی، مایحتاج آقای کروبی وهمسر ایشان از ۱۰ روز قبل تاکنون، توسط نیروهای امنیتی تامین می شود و این موضوع باعث نگرانی از ایجاد یک برنامه حذف فیزیکی با استناد به «موارد مشابه» می شود.

فرزندان مهدی کروبی، در نامه خود نوشته اند با توجه به این که از دوهفته قبل امکان تهیه مایحتاج برای منزل پدرشان فراهم نبوده و حتی ماموران امنیتی میوه خریداری شده توسط یکی از فرزندان را هم قبول نکرده بودند، به مقامات امنیتی و نیروهای اطلاعاتی درباره هرگونه اقدام برای حذف فیزیکی مهدی کروبی و همسرش، هشدار داده و صریحا اعلام نمودند عواقب این اقدامات، دودیست که به چشم حکومت خواهد رفت.

به گفته خانواده کروبی، در پی یورش دو روز قبل نیروهای امنیتی به منزل مهدی کروبی و حبس او و فاطمه کروبی در اتاق های جداگانه، ماموران امنیتی در داخل ساختمان مستقر شده و کوچه را تخلیه کرده اند.

به گزارش سحام نیوز، ماموران اطلاعاتی از صبح چهارشنبه با انتقال خودرو و تجهیزات خود به داخل ساختمان، این مجتمع را به صورت کامل اشغال نمودند.

به دنبال اعتراض ها و تظاهرات پراکنده و نامنسجم روز ۲۵ بهمن در تهران و شهرهای بزرگ ايران که با فراخوان ميرحسين موسوی و مهدی کروبی صورت گرفت، فشارهای امنيتی بر اين دو رهبر مخالفان تشديد شده است.

میرحسین موسوی، دیگر چهره شاخص اپوزیسیون مخالفان حکومتی در ایران نیز، همراه با همسرش زهرا رهنورد، در منزلشان حصر شده اند و ماموران در مقابل کوچه ورودی منزل آنان، ميله های آهنی گذاشته اند.

مقامات و رسانه های دولتی، اعتراض های خودجوش مردمی در ایران را که پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری ۱۳۸۸ درگرفت، فتنه و رهبران و چهره های شاخص معترض را «سران فتنه» می خوانند.

در نماز جمعه هفته گذشته، احمد جنتی خواستار حبس «سران فتنه» در خانه هایشان و قطع خطوط ارتباطی آنان با جهان خارج شده بود.

XS
SM
MD
LG