لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

دیوار آهنی پیرامون خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد


دیوار آهنی پیرامون خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد
دیوار آهنی پیرامون خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران جنبش سبز ایران اعلام کرد در آستانه برگزاری تظاهرات یکم اسفند و گرامی داشت قربانیان راهپیمایی ۲۵ بهمن ماه، مقامات امنیتی جمهوری اسلامی در حال ساخت دیوار بلند آهنی پیرامون خانه مسکونی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هستند.

پیش از این نیز سایت کلمه اعلام کرده بود، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی قرار گرفته، امکان خروج از خانه برایشان غیرممکن شده است.

سایت کلمه در گزارش پیرامون ساخت دیوار بلند آهنی نوشته است: «تعدادی از کارکنان شریف نهاد ریاست جمهوری در تماس با کلمه اطلاع داده‌اند که هم‌ اکنون ماموران با سرعت زیاد مشغول ایجاد یک دیوار بزرگ آهنی در معبر ورودی خانه‌ موسوی هستند.»

سایت کلمه افزوده است: «ظاهرا آنچه در اطراف خانه‌ موسوی اتفاق می افتد، یادآور حرف های احمد جنتی است که در نمازجمعه اخیر تهران گفته بود خانه‌های به گفته‌ وی سران فتنه را برایشان تبدیل به زندان کنید.»

تاکنون حکم قضایی چنین ممنوعیت و محدودیتی علیه رهبران جنبش سبز از سوی هیچ دادگاهی صادر نشده و مقام های جمهوری اسلامی فرای درخواست و پیشنهادهای جناح تندرو طرفدار دولت ترجیح داده اند در سکوت به اقدامات محدود کننده و بازدارنده علیه رهبران مخالفان دست زنند.

سایت کلمه افزوده است: در ماه های گذشته، محدودیت‌های زیادی برای ارتباط موسوی و رهنورد با جامعه ایجاد شد، محدودیت‌هایی که گام به گام به آن افزوده می‌شد. دایره‌ محدودیت‌های امنیتی برای میرحسین موسوی از اواخر تابستان امسال و همزمان با حمله به منزل مهدی کروبی و مراجع، افزایش یافت. این برخوردها در روز دیدار جمعی از روزنامه‌نگاران با وی کلید خورد و پس از آن در برخورد با اقشار و شخصیت‌های مختلف که قصد ملاقات با موسوی را داشتند، ادامه یافت.»

سایت کلمه می گوید بازداشت خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد پس از راهپیمایی ۲۵ بهمن رسما آغاز شد و از روز ۲۷ بهمن ماه با قطع آخرین ارتباطات محدود آنها، هیچ اطلاعی از وضعیت و سلامتشان در دست نیست. اکنون محافظان موسوی از محافظت وی عزل شده و نیروهای امنیتی جای آنها را گرفته‌اند.

کلمه افزوده است: «پس از قطع تمامی راههای ارتباطی موسوی و رهنورد، از جمله تلفن‌های ثابت و همراه و اینترنت، اکنون با ایجاد دیوار آهنی در اطراف خانه موسوی، بازداشت آنها وارد مرحله‌ جدیدتری شده است و معلوم نیست مقام های قضایی و امنیتی در روزهای آینده چه برنامه‌ای برای موسوی و همسرش در دست اجرا دارند.»

همزمان با این رویداد، مقام های جمهوری اسلامی در پیام های خود خطاب به دولتمردان و نیروهای امنیتی بحرین، یمن و مصر خواستار مدارا با معترضان خیابانی و شنیدن پیام آنان شده اند؛ اما خواهان برخورد شدید با اعتراضات مسالمت آمیز داخل ایران شده اند.

XS
SM
MD
LG