لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۹

تست کرونای معاون رئیس‌جمهوری آمریکا مثبت شد 


تست کرونای کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، مثبت شد. خانم هریس دو دز یادآور خود را نیز زده است و علائم بیماری ندارد.

دفتر معاونت ریاست جمهوری آمریکا گفته است تا زمانی که تست خانم هریس منفی شود، او از کاخ سفید دور می‌ماند و از محل اقامت رسمی معاون رئیس‌جمهوری کار خواهد کرد.

کرستن آلن، سخنگوی کامالا هریس، گفت که او به دلیل سفرهای اخیر رئیس جمهوری و بانوی اول ارتباط نزدیکی با هیچ کدام از آنها نداشته است.

کامالا هریس، ۵۷ ساله، بالاترین مقام در واشنگتن است که به این ویروس مبتلا می‌شود و این، به نگرانی‌ها مبنی بر احتمال قرار گرفتن جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در معرض کرونا دامن زده است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز از جمله مقامات رده بالای دولتی است که چندی پیش به این ویروس مبتلا شد.

جینا رماندو، وزیر بازرگانی، و مریک گارلند، دادستان کل آمریکا، نیز در این ماه به ویروس کرونا مبتلا شدند.

هرچند مقامات آمریکایی سعی می‌کنند از اعمال محدودیت‌ها اجتناب کنند، موج جدید ابتلا در واشنگتن با نوع بسیار مسری «بی‌ای.۲» امیکرون، یادآور ادامه همه‌گیری در این کشور است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در رهنمود جدید خود توصیه کرده است که افراد مبتلا به مدت ۱۰ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس از ماسک استفاده کنند و به طور مرتب تست دهند.

کاخ سفید بارها تأکید کرده است که اقدامات سختگیرانه تری نسبت به آنچه این نهاد توصیه کرده اعمال می‌کند.

خانم هریس دومین دز یادآور خود را در اول ماه آوریل زد؛ سه روز پس از آن که سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا آن را برای افراد بالای ۵۰ سال به بالا مجاز اعلام کرد. تقویت سیستم ایمنی پس از تزریق حدود یک هفته طول می‌کشد‌‌.

XS
SM
MD
LG