لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۱

ایالات متحده مرکز پیش‌بینی شیوع بیماری‌های واگیردار راه‌اندازی کرد


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، یک واحد جدید پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل شیوع بیماری‌های واگیردار راه‌اندازی‌ کرد که درست مانند خدمات هواشناسی، مردم را از وضعیت همه‌گیری در نقاط مختلف آگاه می‌کند تا بتوانند برای محافظت از خود تصمیم درست بگیرند.

تیم جدیدی از دانشمندان بهداشت فدرال برای ارائه اطلاعات بهتر و سریع‌تر در مورد آنچه که احتمالاً در آینده در مورد وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و همه‌گیری‌ها در اتفاق می‌افتد مشغول فعالیت در این مرکز شده‌اند.

کیتلین ریورز، اپیدمیولوژیست و معاون مدیر علمی این برنامه به روزنامه واشنگتن پست گفت:«این واحد، درست مانند هواشناسی عمل می‌کند اما تمرکزش، پیش‌بینی وضعیت بیماری‌های عفونی است.»

حدود ۱۰۰ دانشمند، داده‌های فنی را تجزیه و تحلیل می‌کنند و گزینه‌های پیش رو را در مورد شیوه رفتار ویروس و اینکه چه افرادی بیشتر در معرض خطر هستند، در اختیار تصمیم‌گیرنده‌ها و عموم مردم قرار می‌دهند.

واحد پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل شیوع بیماری که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری، آغاز به کار می‌کند، تابستان گذشته برای بهبود درک و آگاهی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا از روند شیوع ویروس کرونا ایجاد شد.

پیش از این، هیچ سیستم ملی واحدی در ایالات متحده آمریکا برای پیش بینی وضعیت بیماری‌های عفونی وجود نداشت و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا معمولا از کارشناسان مستقل بخش دولتی و خصوصی برای مهار بیماری‌هایی که شیوع پیدا کرده‌اند، بهره می‌برد.

تمرکز اصلی واحد تازه احداث شده، پیش‌بینی تعداد موارد ابتلا به کرونا در روزها و هفته‌های آینده، تجزیه و تحلیل تعداد موارد جدید و بستری شدن در بیمارستان، میزان اثربخشی واکسن‌ها و بررسی گروه هایی است که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG