لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۴

آسوشیتدپرس: ایوانکا ترامپ در کمیته مجلس نمایندگان آمریکا شهادت می‌دهد


ایوانکا ترامپ (آرشیو)
ایوانکا ترامپ (آرشیو)

آسوشیتدپرس ‌می‌گوید که سه منبع مطلع به این خبرگزاری گفته‌اند که ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهور پیشین آمریکا، برای ادای شهادت در کمیته ششم ژانویه مجلس نمایندگان، حاضر می‌شود.

کمیته ششم ژانویه مجلس نمایندگان ایالات متحده، کمیته‌ای متشکل از ۹ نماینده است که درباره حمله ۶ ژانویه به کنگره آمریکا، تحقیق می‌کند.

به گفته این منابع، انتظار می‌رود ایوانکا ترامپ که بیشتر آن روز با پدرش بود، بصورت مجازی با این کمیته سخن بگوید.

او یکی از حدود هشتصد شاهدی است که این کمیته برای تکمیل پرونده حمله به کنگره ایالات متحده در ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ با آنها مصاحبه می‌کند.

ایوانکا، نخستین فرزند دونالد ترامپ، و یکی از نزدیک‌ترین افراد به رئیس جمهوری پیشین آمریکا است که با این کمیته صحبت می‌کند.

همکاری ایوانکا ترامپ از اهمیت زیادی برای کمیته مجلس نمایندگان آمریکا برخوردار است و این کمیته از ماه ژانویه تا کنون برای مصاحبه با او تلاش کرده است.

جرد کوشنر، همسر ایوانکا نیز اخیرا در یک جلسه مجازی شش ساعته به پرسش‌های اعضای این کمیته ۹ نفره پاسخ داد؛ جلسه‌ای که به گفته کمیته بسیار مفید بود.

شهادت ایوانکا ترامپ نیز مانند دیگر شهود، به‌صورت غیرعلنی خواهد بود.

این کمیته، از این مصاحبه‌ها و شهادت‌ها برای تکمیل پرونده جامعی استفاده می‌کند که در نهایت بصورت عمومی منتشر می‌شود.

قانون‌گذاران گفته‌اند که می‌خواهند درباره آنچه که ایوانکا ترامپ از عملکرد پدرش می‌داند، از جمله تماس تلفنی که او شاهدش بوده، آگاه شوند.

گفته می‌شود که این‌ تماس تلفنی برای برای تحت فشار گذاشتن مایک پنس، معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا بود تا پیروزی جو‌ بایدن در انتخابات ریایت جمهوری ۲۰۲۰ را در جلسه کنگره آمریکا نپذیرد.

XS
SM
MD
LG