لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان: مشکل انرژی آمریکا با جایگزینی دیکتاتورها حل نمی‌شود


کوین مک‌کارتی،  رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا
کوین مک‌کارتی،  رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا

کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، می‌گوید که مشکل انرژی آمریکا با جایگزین کردن یک دیکتاتور به جای دیکتاتوری دیگر، حل نمی‌شود.

مک‌کارتی در جلسه پرسش و پاسخ روز چهارشنبه خود با اشاره به افزایش قیمت بنزین در آمریکا، از سیاست‌های انرژی دولت جو بایدن به شدت انتقاد کرد.

این نماینده جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا گفت که جو بایدن واردات نفت از روسیه را متوقف کرده است، اما درحال مذاکره با دیگر دیکتاتورها برای تامین نیاز انرژی کشور است.

مک‌کارتی با اشاره به این که وزارت خارجه ایالات متحده سرگرم مذاکره با ونزوئلا و ایران برای خرید نفت است، گفت که بهترین گزینه موجود، تمرکز بر افزایش تولید داخلی، استقلال انرژی ایالات متحده، و بی‌نیازی از سایر کشورهای جهان است.

روز سه‌شنبه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از ممنوعیت ورود محصولات بخش‌های نفت و گاز و انرژی روسیه به ایالات متحده خبر داد. او با اشاره به این که دفاع از آزادی هزینه‌بردار است به افزایش قیمت بنزین در ایالات متحده اشاره کرد و گفت که برای کاهش تاثیر این تحریم‌ها بر مردم آمریکا، ۶٠ میلیون از ذخایر نفتی آمریکا را آزاد می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا نیز روز چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترکی با همتای بریتانیایی خود با اشاره به تماس تلفنی روزگذشته‌اش با همتای اماراتی‌اش، بر وجود همسویی منافع در مورد امنیت انرژی میان واشنگتن و متحدانش در منطقه تاکید کرد و گفت که «همکاری‌های سازنده‌ای در جریان است.»

XS
SM
MD
LG