لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۵

وزیر دفاع اسرائیل با معاون رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد؛ تاکید بر پرونده هسته‌ای ایران


دیدار وزیر دفاع اسرائیل (چپ) با معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ۳۰ بهمن در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان
دیدار وزیر دفاع اسرائیل (چپ) با معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ۳۰ بهمن در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، در پیامی از دیدار خود با کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان خبر داد.

وزیر دفاع اسرائیل روز شنبه ۳۰ بهمن با انتشار یک رشته توییت نوشت که در این دیدار مراتب سپاسگزاری خود را از ایالات متحده و جو بایدن برای تعهد نسبت «به جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای» بیان کرده است.

بنی گانتز افزود: «این مهم است هر توافقی با ایران با پایبندی به نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از جمله تحقیقات بیشتر و بسته نشدن پرونده‌های باز کنونی باشد.»

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت: «علاوه بر آن، من از او برای کمک ایالات متحده به حفظ ثبات در منطقه در برابر تجاوزگری‌هایی که خود ایران و مزدورانش به نمایش می‌گذارند، تشکر کردم.»

بنی گانتز قرار است فردا در آخرین روز کنفرانس امنیتی مونیخ در پنلی با مقاماتی از بحرین و امارات متحده عربی حاضر شود.

دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران در وین در جریان است. رویترز پیشتر در گزارشی یک نسخه از توافق پیش‌نویس احتمالی را منتشر کرد.

خانم هریس همچنین در دیدار با ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، گفت که ایالات متحده تهدیدات علیه اوکراین را جدی می‌گیرد و متعهد است اگر روسیه به اوکراین حمله کند، هزینه‌های اقتصادی و مالی بسیاری شدیدی را بر مسکو اعمال کند.

XS
SM
MD
LG