لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

اسرائیل اسامی سه عضو سرشناس کشته شده حماس در حملات اخیر در غزه را اعلام کرد


حمله هوایی اسرائیل در نوار غزه. آرشیو
حمله هوایی اسرائیل در نوار غزه. آرشیو

ارتش اسرائیل روز شنبه، دوازدهم خرداد، اعلام کرد سه عامل «سرشناس» حماس را در حملات هوایی در نوار غزه در روزهای اخیر کشته است.

نشریه «تایمز اسرائیل» در گزارشی به نقل از ارتش این کشور گفت در حملات روز پنجشنبه، جنگنده‌های هوایی حومه نصیرات در مرکز غزه را هدف قرار دادند که طی آن «منصور عادل قشلان» را که به گفته ارتش اسرائیل در پیشبرد حملات تروریستی در اسرائیل و کرانه باختری دست داشت، کشته شد.

ارتش اسرائیل می‌گوید: «این تروریست فعالیت‌های تروریستی را برنامه‌ریزی و انجام می‌داد و همچنین در هماهنگی و همکاری با گروه‌های تروریستی در نوار غزه و سایر کشورها نقش داشت.»

بنا به این گزارش، در حمله دیگری که هفته گذشته در مرکز غزه توسط یک پهپاد انجام شد، «ولید عابد ابودلال» کشته شد. ارتش اسرائیل می‌گوید او علاوه بر مسئولیتش در شاخه نظامی «این گروه تروریستی» به عنوان رئیس بخش فناوری در نیروهای امنیتی داخلی حماس خدمت می‌کرد.

به گفته ارتش اسرائیل نیروهای امنیتی داخلی حماس و به ویژه بخش فناوری آن، «به آزادی عمل ارتش اسرائیل در نوار غزه آسیب می‌رساند و همچنین بخش مهمی از فعالیت‌های ضد جاسوسی حماس را بعهده دارد.»

در حمله دیگری در روز جمعه نیز در نصیرات «طارق درویش» کشته شد. به گفته ارتش اسرائیل، درویش یکی از اعضای برجسته گردان نصیرات بود.

به گفته نیروهای دفاعی اسرائیل درویش پس از تلاش‌های ماه گذشته‌اش برای «ممانعت از عملیات هوایی ارتش اسرائیل» در غزه کشته شد.

ارتش اسرائیل تصاویری از این حملات اخیر را منتشر کرده است.

در همین حال، ارتش اسرائیل می‌گوید که در واکنش به حملات راکتی روز جمعه حزب‌الله لبنان، جت‌های جنگنده در حملات شبانه سایت‌های «مهم» حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف قرار دادند.

به گفته ارتش اسرائیل این حملات هوایی در عین قانا، حمیله و آدلون انجام شده است.

جت‌های جنگنده همچنین به پست‌های دیده‌بانی حزب‌الله در طیر حرفه، ساختمان‌های مورد استفاده «گروه تروریستی حزب‌الله» در جبین و خیام حمله کردند. همچنین یک سکوی موشک‌انداز در مجدل زون که در حمله دیروز به شمال اسرائیل استفاده شده بود، هدف قرار گرفت. ارتش اسرائیل افزود زیرساخت‌های دیگر حزب‌الله نیز هدف حملات هوایی قرار گرفته است.

به گزارش «تایمز اسرائیل» صبح شنبه دو راکت از لبنان به سمت محله شمالی یفتاح در اسرائیل شلیک شد که هر دو در مناطق باز فرود آمدند.

XS
SM
MD
LG