لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

نتانیاهو در دیدار با پوتین: حضور ایران در سوریه تهدیدی علیه اسرائیل است


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل (چپ) در شهر بندری سوچی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد - ۱ شهریور ۱۳۹۶
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل (چپ) در شهر بندری سوچی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد - ۱ شهریور ۱۳۹۶

نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه در دیدار با رئیس جمهوری روسیه از تحرکات ایران در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت افزایش فزاینده نقش ایران در آن کشور تهدیدی است علیه اسرائیل.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنیامین نتانیاهو در دیدار با ولادیمیر پوتین که در شهر سوچی در سواحل دریای سیاه انجام شد، گفت گروه داعش از هر جا که برود ایران جای آن را خواهد گرفت.

به گفته او «ما با اقدامات مشترک در حال شکست (گروه) دولت اسلامی هستیم، و این بسیار مهم است. اما نکته بد آن است که گروه دولت اسلامی از هر جا محو شود، ایران آنجا را پر می‌کند.»

نتانیاهو با بیان این که «ما نمی‌توانیم حتی برای یک دقیقه فراموش کنیم که ایران هر روز تهدید به نابودی اسرائیل می‌کند» گفت، ایران «سازمان‌های تروریستی را تجهیز و از ترور حمایت می‌کند.»

ایران حمایت خود از تروریسم را رد می‌کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، رئیس جمهوری روسیه در بخشی از این دیدار که خبرنگاران اجازه حضور داشتند، درباره اظهارات نخست وزیر اسرائیل در مورد نقش ایران در سوریه صحبتی نکرد.

روسیه و ایران حامیان اصلی دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هستند و مسکو از سال ۲۰۱۵ بطور مستقیم در جنگ داخلی سوریه – که هفتمین سال خود را سپری می‌کند – دخالت دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG