لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۸

یائیر لاپید: اسرائیل توانایی‌های دارد که بسیاری «حتی نمی‌توانند تصور کنند»


یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل (آرشیو)
یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل (آرشیو)

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، در مصاحبه‌ای که روز جمعه ١٠ دی‌ماه از کانال ١٢ اسرائیل پخش شد، از توانایی‌های نظامی کشورش تمجید کرد.

به گزارش تایمز اسرائیل، آقای لاپید در این مصاحبه گفت: «اسرائیل توانایی‌هایی دارد که برخی از آنها را جهان، و بعضی از کارشناسان این حوزه، حتی نمی‌توانند تصور کنند. اسرائیل از خود در برابر تهدید ایران دفاع خواهد کرد.»

وی در ادامه افزود اسرائیل برای دفاع از امنیت خود از کسی اجازه نمی‌گیرد.

آقای لاپید تاکید کرد: «اسرائیل مخالف یک توافق خوب نیست، فقط مخالف یک توافق اشتباه است.»

وی در ادامه افزود کشورش اطلاعاتی در اختیار قدرت‌های جهانی قرار داده که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی درباره فعالیت‌های هسته‌ای خود «دروغ می‌گوید.»

وزیر خارجه اسرائیل چند روز پیش با حضور در جلسه «کمیته امور خارجی و دفاعی» پارلمان اسرائیل گفته بود «برنامه هسته‌ای ایران و راه‌های جلوگیری از آن در مرکز چالش سیاست خارجی» کشورش قرار دارد. وی در این جلسه با تاکید بر عدم مخالفت اسرائیل با یک «توافق خوب» گفته بود چنین توافقی امکان نظارت بر برنامه هسته‌ای، پول ایران، و شبکه تروریستی جمهوری اسلامی را در بر خواهد داشت.

دور هشتم مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهان برای احیای برجام روز دوشنبه ٨ دی‌ماه از سر گرفته شد و پس از وقفه‌ای کوتاه به مناسب تعطیلات سال نو میلادی از دوشنبه آتی ادامه می‌یابد. ایالات متحده با تاکید بر «دیپلماسی» به عنوان بهترین گزینه برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران می‌گوید عدم حسن نیت و جدیت از سوی ایران موجب خواهد شد واشنگتن به «سایر گزینه‌ها» متوسل شود.

XS
SM
MD
LG