لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۴

نفتالی بنت دستور داد حمله هکرهای «ظاهرا» مرتبط با ایران به اعضای حزب لیکود بررسی شود


نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل. آرشیو
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل. آرشیو

روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی اعلام کرد نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل از شین بت، سرویس امنیت داخلی اسرائیل خواسته است حمله هکرهای «ظاهرا» مرتبط با ایران به اعضای حزب لیکود، بررسی شود.

این گزارش که روز جمعه ۱۰ دی منتشر شده می‌گوید نخست وزیر اسرائیل درخواست کرده تمامی موارد حمله جداگانه و به طور دقیق بررسی شود.

نشریه تایمز اسرائيل پیشتر در گزارشی به نقل از کانال ۱۲ تلویزیون این کشور نوشته بود، گروهی از هکرهایی که گمان می‌رود با ایران مرتبط هستند با هدف تفرقه‌افکنی در اسرائیل، فعالان حزب لیکود را هدف قرار دادند و سعی کردند از این طریق با یائیر نتانیاهو، پسر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سابق اسرائيل و رهبر حزب لیکود، تماس بگیرند.

بر اساس این گزارش، هکرها با اعضای لیکود تماس گرفتند و به آنها پیشنهاد دادند که برای سازماندهی تظاهرات اعتراضی علیه دولت حاکم، به آنها کمک کنند.

آبان گذشته نیز سرویس امنیت داخلی اسرائيل، شین بت، اعلام کرد یک مرد اسرائیلی که به عنوان نظافت‌چی در خانه بنی گانتز وزیر دفاع اسرائيل کار می کرد، اوایل ماه جاری میلادی به اتهام ارائه پیشنهاد به ایران برای جاسوسی از آقای گانتز دستگیر شد.

XS
SM
MD
LG