لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۱۵

دفتر مولوی عبدالحمید: مردم سیستان و بلوچستان نسبت به تمامیت ارضی کشور حساس هستند


مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان

دفتر مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد مردم استان سیستان و بلوچستان نسبت به تمامیت ارضی ایران حساس هستند.

طبق بیانیه، «برخی افراد نفوذی» در حین نماز جمعه ١١ آذرماه در مسجد مکی زاهدان دست به «اقداماتی ساختارشکنانه» زدند و فردی «با برنامه‌ریزی قبلی و با اهدافی سوء، پرچم مربوط به برخی گروه‌های جدایی‌طلب» را در دست گرفت که این پرچم بلافاصله توسط ستاد انتظامات مسجد مکی جمع‌آوری شده است.

در ادامه بیانیه آمده که افرادی نفوذی که اقدام به سردادن «شعارهای هنجارشکن» و تخریب «اموال عمومی و خصوصی» کرده‌اند، از سوی «مراکز و مجموعه‌های معلوم‌الحال اجیر و ساماندهی شده‌اند.»

دفتر مولوی با تاکید بر حساسیت مردم سیستان و بلوچستان نسبت به تمامیت ارضی ایران، به این افراد هشدار داده چنانچه بار دیگر دست به چنین اقداماتی بزنند، با آنها برخورد خواهد شد.

مولوی عبدالحمید که از آغاز اعترضات سراسری جاری انتقادات شدیدی از حاکمیت جمهوری اسلامی و نحوه برخورد با معترضان کرده، همواره بر لزوم اتحاد و برابری همه ایرانیان فارغ از دین و مذهب و قومیت‌شان تاکید کرده است.

در بولتن محرمانه خبرگزاری فارس که به‌تازگی توسط یک گروه هکری افشا شده، از قول علی خامنه‌ای گفته شده است که رهبر جمهوری اسلامی «به شورای عالی امنیت ملی و نیروی انتظامی که جمع‌بندی‌شان دستگیری مولوی عبدالحمید بود، دستور داده‌ که در جریان بررسی موضوع اعتراض‌ها در زاهدان، مولوی عبدالحمید نباید بازداشت شود. بلکه باید بی‌آبرو شود.»

XS
SM
MD
LG