لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

چاک هیگل: مردم آمریکا برای پیکاری طولانی علیه داعش آماده باشند


چاک هیگل وزیر دفاع (چپ) و ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده
چاک هیگل وزیر دفاع (چپ) و ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده

وزیر دفاع ایالات متحده با بیان این که حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی علیه گروه موسوم به «دولت اسلامی» در آینده شدت خواهد گرفت، از پیشرفت ائتلاف در نبرد با پیکارجویان داعش در عراق و سوریه سخن گفت، با این حال تاکید کرد که مردم آمریکا باید برای پیکاری طولانی آماده باشند.

چاک هیگل که روز پنجشنبه برای ارائه توضیحاتی در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شده بود، گفت «شتاب و گستره» عملیات هوایی ائتلاف علیه داعش، همزمان با نیرومندتر شدن نیروهای زمینی عراق، افزایش خواهد یافت.

وی همچنین گفت نیروهای عراقی، کرد و عشایر عراق، با پشتیبانی حملات هوایی ائتلاف، پیشروی گروه داعش را متوقف کرده‌اند و در برخی موارد نیز آنها را به عقب رانده‌اند. با این حال آقای هیگل افزود داعش هنوز تهدیدی جدی برای منافع آمریکا، متحدان آن و نیز منطقه خاورمیانه است.

ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در این جلسه حضور داشت و گفت امکان دارد در زمانی در آینده مقامات آمریکایی اعزام شمار کوچکی از سربازان آمریکایی را برای جنگ در کنار نیروهای عراقی در شهر موصل و نقاط دیگر بررسی کنند.

ژنرال دمپسی در ادامه افزود اعزام نیروهای بیشتر آمریکا به عراق، به ایجاد مراکزی برای آموزش سربازان اضافی کمک خواهد کرد، و اظهار داشت بازپس‌گیری سرزمین‌های از دست داده شده، و در نهایت آزادسازی موصل، نیازمند یک نیروی امنیتی کارآمد ۸۰ هزار نفری عراقی است.

XS
SM
MD
LG