لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۲

جنگنده‌های ائتلاف، کاروان خودروهای رهبران داعش را بمباران کردند


مقامات ایالات متحده روز شنبه بمباران کاروان خودروهای رهبران داعش در نزدیکی شهر موصل عراق را تایید کردند.

به گفته این مقامات، کاروانی شامل ۱۰ خودروی رهبران داعش یا همان دولت اسلامی که در نزدیکی محل گرهمایی این رهبران حرکت می‌کرد مورد حمله قرار گرفته است.

اگر چه اخبار غیررسمی از زخمی شدن ابوبکر البغدادی، رهبر داعش و خلیفه خود خوانده دولت اسلامی در این حمله حکایت داشت اما مقامات نظامی آمریکا گفتند که نمی‌تواند که البغدادی نیز در این کاروان عازم این گردهمایی بوده است یا نه.

نیروهای تحت رهبری ایالات متحده در نبرد با داعش روزنامه حملات هوایی متعددی علیه مواضع این شبه‌نظامیان تدارک می‌بیند.

اخبار دیگر حکایت از هدف قرار گرفتن محلی در شهر القیم خبر می‌‌دهند که در اثر آن دهها نفر از اعضای ارشد داعش کشته و زخمی شده‌اند. شاهدان به خبرگزاری رویترز گفته‌اند خانه‌ای که رهبران و اعضای ارشد داعش در آن گردهم آمده بودند، بمباران شده است. هنوز مقامات عراقی درباره این حمله اظهار نظر نکرده‌اند.

شهر القیم در نزدیکی سوریه از پایگاههای استراتژیک شبه نظامیان داعش محسوب می‌شود. گزارش‌های حمله به اجتماع رهبران داعش در این شهر در حالی منتشر شده است که اخبار رسمی از حمله به کاروان رهبران داعش در منطقه دورتر در نزدیکی موصل حکایت دارد. از این رو درباره درستی خبر مربوط به هدف قرار گرفتن محل اجتماع رهبران داعش در شهر القیم تردید وجود دارد.

XS
SM
MD
LG