لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۴

حملات هوایی ائتلاف به مواضع داعش در سوریه و عراق


ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد نیروهای بین‌المللی ائتلاف به رهبری آمریکا از روز دوشنبه به ۱۶ حمله هوایی در سوریه، که بیشتر آنها متوجه مناطق اطراف شهر کردنشین کوبانی بوده، و همینطور ۷ حمله در مناطق نفت‌خیز شمال عراق دست زده‌اند.

گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از اطلاعیه فرماندهی مرکزی آمریکا حاکی است در ۱۰ مورد از حملات در نزدیکی شهر کوبانی، ۸ واحد کوچک گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی (داعش) هدف قرار گرفتند و سه موضع جنگی پیکارجویان داعش آسیب دیده و یک مرکز لجیستیک آنها نیز منهدم شد.

در عراق، در پنج حمله هوایی در نزدیکی بیجی، یک واحد بزرگ و سه واحد کوچک داعش هدف قرار گرفت، دو ساختمان، دو خودرو نظامی و یک موضع تک‌تیراندازان آنها ویران شد.

دو حمله دیگر نیز در نزدیکی شهر کرکوک، در اقلیم کردستان عراق، صورت گرفت.

در رویدادی جداگانه، نخست وزیر عراق در اقدامی که ظاهرا برای بهبود کارآیی ارتش در مبارزه علیه داعش صورت گرفت، روز چهارشنبه اعلام کرد که ۲۶ فرمانده نظامی را به دلیل فساد و بی کفایتی برکنار کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، حیدر العبادی در سخنانی در جمع افسران ارتش گفت «مهم است که فرماندهی ارتش لایق باشد، زیرا برای کسی که کارآمد نیست، غیرممکن است بتواند کار خود را درست انجام دهد.»

XS
SM
MD
LG