لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

تداوم اعتصابات اصناف؛ شماری از کارکنان پروژه‌ای پتروشیمی از کار دست کشیدند


اعتصابات کارگران پروژه‌ای صنعت نفت و پتروشیمی
اعتصابات کارگران پروژه‌ای صنعت نفت و پتروشیمی

در ادامه اعتصابات اصناف در ایران، شماری از کارکنان صنعت نفت و پتروشیمی در استان‌های خوزستان، هرمزگان و بوشهر اعتصاب کرده‌اند.

کارگران پروژه‌ای داربست‌بند در سایت‌های یک تا چهار پتروشیمی بوشهر برای دومین روز پیاپی در روز پنج‌شنبه دوم تیر از کار دست کشیدند و در محوطه این سایت‌ها راهپیمایی برگزار کردند.

اعتصاب کارگران پتروشیمی که از روز چهارشنبه آغاز شده، در اعتراض به عدم افزایش دستمزد و اجرا نشدن نوبت کاری «بیست، ده» یعنی ۲۰ روز کار و ۱۰ روز استراحت پیوسته صورت گرفته است.

همچنین کارکنان دکل حفاری شماره ۳۷ فتح در منطقه اهواز در اعتراض به «فقدان بیش از دو ماه مواد غذایی و آب آشامیدنی» از کار دست کشیدند.

این کارگران معترض در نامه‌ای که تصویر آن به همراه امضای کارکنان معترض در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، اعلام کرده‌اند که کار کردن بدون آب و غذا در «دمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد» ممکن نیست و «ادامه حفاری بر روی سکو و دیگر بخش‌های عملیاتی» در این شرایط «سلامت کارکنان را به خطر می‌اندازد و امکان بروز حوادث جانی و مالی را فراهم می‌سازد.»

اعتصاب پرسنل دستگاه حفاری ۳۷ فتح
اعتصاب پرسنل دستگاه حفاری ۳۷ فتح

همچنین بر اساس گزارش‌های شهروندی در روز پنج‌شنبه دوم تیر، کارگران مخازن نفتی در «پتروشیمی کوه مبارک جاسک» در اعتراض به تعویق در پرداخت دستمزد اعتصاب کرده‌اند.

گسترش اعتراضات و اعتصابات اصناف و کارگران در حالی است که با افزایش گرانی و تورم و خالی‌تر شدن سفره شهروندان، سخنگوی ابراهیم رئیسی گفته است مردم برای تحقق درمان و اصلاح اقتصادی باید «تحمل و صبر» کنند.

XS
SM
MD
LG