لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۱

وزیر خارجه بریتانیا پس از دیدار با امیر‌عبداللهیان: جدایی نازنین زاغری از خانواده‌اش «بی‌رحمانه» است


دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ایران - تصویر از توئیتر وزیر خارجه بریتانیا
دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ایران - تصویر از توئیتر وزیر خارجه بریتانیا

لیز تراس وزیر خارجه بریتانیا روز پنجشنبه اول مهر ماه در توئیتی نوشت که امروز دو هزارمین روزی است که نازنین زاغری-رتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی محبوس در ایران، «بی‌رحمانه» از خانواده‌اش جدا شده است.

خانم تراس که این توئیت را یک روز پس از دیدار و گفتگو با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در نیویورک منتشر کرد، نوشت نازنین زاغری «تجربه هولناکی» را در ایران سپری می‌کند و دولت بریتانیا «به طور خستگی ناپذیر» برای بازگرداندن او به خانواده‌اش کار می‌کند.

وی گفت، روز چهارشنبه ایران را در خصوص وضعیت نازنین زاغری تحت فشار گذاشت و بعد از این هم تا زمان بازگشت نازنین زاغری به بریتانیا این چنین خواهد کرد.

وزیر خارجه بریتانیا، در اولین دیدار خود با وزیر امور خارجه ایران، همچنین از تهران خواست با این دید که همه طرف‌های برجام به تعهد خود در آن توافق بازگردند و تنش ها را بر سر برنامه هسته ای ایران کاهش دهند، به سرعت به مذاکرات احیای برجام در وین بازگردد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی دولت بریتانیا روز چهارشنبه ۳۱ شهریور با اعلام این خبر اضافه کرد که تراس و امیرعبداللهیان در خصوص مسائل دوجانبه، هسته‌ای و منطقه‌ای گفت‌و‌گو کردند.

لیز تراس روز چهارشنبه نیز در توئیتی گفت که در دیدار با وزیر خارجه دولت ابراهیم رئیسی، در خصوص دو مسئله شهروندان دوتابعیتی بریتانیایی بازداشت شده در ایران و بازگرداندن تهران به مذاکرات وین تاکید کرده است.

XS
SM
MD
LG