لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

مامور وزارت اطلاعات در درگیری با اعضای یک «گروه تروریستی» در چابهار کشته شد


وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اعلام کرد که در درگیری با یک گروه تروریستی که منجر به «انهدام» این گروه شده، یکی از ماموران این وزارتخانه نیز کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس اطلاعیه وزارت اطلاعات که روز چهارشنبه ۲۴ خرداد منتشر شد، طی عملیاتی در چابهار در جنوب شرق ایران، «یک گروه تروریستی شناسایی و منهدم» شد.

این اطلاعیه اضافه کرده است که در درگیری ماموران وزارت اطلاعات با اعضای این گروه، ضمن دستگیری ۵ نفر و کشته شدن دو نفر دیگر از اعضای گروه، یکی از ماموران وزارت اطلاعات نیز کشته و یک مامور دیگر زخمی شده است.

در این اطلاعیه آمده است که از اعضای این گروه مقادیری سلاح و جلیقه انتحاری کشف شد.

محمود علوی، وزیر اطلاعات نیز با تایید این خبر گفت که همزمان یک تیم تروریستی در کردستان شناسایی و منهدم شد.

او بیان اینکه دو نفر از کسانی که در چابهار دستگیر شدند از کشور همسایه آمده بودند، گفت که پیشتر نیز یکی از اتباع تونس که قصد عملیات تروریستی در ایران داشت بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

از هنگام حملات تروریستی به تهران که منجر به کشته شدن ۱۷ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر شد، مقام‌های امنیتی و قضایی از دستگیری دهها نفر و از میان بردن چندین گروه تروریستی در مناطق مختلف ایران خبر داده اند.

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی شنبه گذشته، سه روز پس از حملات تروریستی تهران اعلام کرد که شناسایی و برخورد با گروه‌های تروریستی طی یکماه گذشته به شدت افزایش پیدا کرده است.

او همچنین گفت که طراح حملات تهران پس از اینکه از کشور خارج شد «با همکاری سرویس‌های اطلاعات همکار» و نیروهای اطلاعاتی ایران کشته شد.

گروه داعش مسئولیت حملات تهران را بر عهده گرفت و اعلام کرد که حملات بیشتری در پی خواهد بود.

برخی از مقامات جمهوری اسلامی از نقش احتمالی عربستان سعودی در حمایت از انجام عملیات تروریستی سخن گفتند؛ اتهامی که عربستان آن را رد کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG