لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

پلیس ایران چهار فرد مسلح با پرچم داعش را در هرمزگان کشت


تصویری که پلیس از کشته های درگیری در استان هرمزگان و تجهیزات آنها منتشر کرده است.
تصویری که پلیس از کشته های درگیری در استان هرمزگان و تجهیزات آنها منتشر کرده است.

یک مقام نیروی انتظامی ایران از کشته شدن چهار فرد مسلح که پرچم داعش همراه داشتند، در درگیری با ماموران پلیس خبر داد.

پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه ۲۲ خرداد به نقل از عزیزالله ملکی، فرمانده انتظامی استان هرمزگان نوشت که این چهار نفر در درگیری با ماموران پلیس در شهرستان رودان کشته شدند و از آنان چهار قبضه سلاح، تعدادی گلوله جنگی، مواد منفجره و پرچم داعش به دست آمد.

از سوی دیگر، محمد صادق اکبری، رئیس دادگستری هرمزگان نیز با تایید خبر کشته شدن این چهار نفر، از دستگیری پنج نفر در بندر جاسک به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش خبر داد.

به نوشته خبرگزاری های داخلی ایران، این مقام قضایی گفت که افراد دستگیر شده با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

طی روزهای گذشته در پی حملات تروریستی تهران، مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران تقریبا هر روز از دستگیری اعضای تیم‌های تروریستی یا از میان بردن آنها خبر داده‌اند.

روز شنبه ابتدا رئیس پلیس ایران از دستگیری یک تیم تروریستی در اطراف تهران خبر داد و همان شب وزیر اطلاعات اعلام کرد که تا کنون ۴۳ نفر در ارتباط با حملات تروریستی تهران بازداشت شده‌اند. او همچنین از کشته شدن طراح حملات تهران و سردکرده یک تیم دیگر در خارج از کشور خبر داد و گفت که اعضای یک تیم پنج نفره نیز در درگیری با ماموران امنیتی کشته شدند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان نیز روز یکشنبه از دستگیری شش عامل مرتبط با حادثه تروریستی تهران در این استان خبر داد.

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی مقامات امنیتی و قضایی ایران، بازداشت شدگان از مناطق مختلف ایران از جمله، استان‌های البرز، کرمانشاه، فارس، تهران، کردستان و هرمزگان بوده‌اند.

چهارشنبه گذشته در حمله به آرامگاه آیت الله خمینی در جنوب تهران و حمله به مجلس شورای اسلامی در مرکز پایتخت ایران، ۱۷ نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند.

داعش ضمن انتشار ویدئویی از حمله به مجلس، مسئولیت این حملات را پذیرفت.

مقامات امنیتی جمهوری اسلامی با اعلام کشته شدن پنج تروریست شرکت کننده در این حملات، از پیوستن این افراد به داعش از داخل ایران خبر دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG