لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

مقام های ایران از بازداشت های بیشتری در رابطه با حملات تروریستی تهران خبر دادند


فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از بازداشت «اعضای یک تیم تروریستی» در اطراف تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سه روز پس از حملات تروریستی در تهران سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی روز شنبه ۲۰ خرداد اعلام کرد که صبح این روز اعضای یک تیم تروریستی توسط ماموران پلیس بازداشت شدند.

روز چهارشنبه در حمله به آرامگاه آیت الله خمینی در جنوب تهران و حمله به مجلس شورای اسلامی در مرکز پایتخت ایران، ۱۷ نفر کشته و دهها نفر زخمی شدند. داعش ضمن انتشار ویدئویی از حمله به مجلس، مسئولیت این حملات را پذیرفت. مقامات امنیتی جمهوری اسلامی با اعلام کشته شدن پنج تروریست شرکت کننده در این حملات، از پیوستن این افراد به داعش از داخل ایران خبر دادند.

همزمان با اعلام بازداشت یک تیم تروریستی، مرکز اطلاع رسانی فرماندهی پلیس تهران نیز روز شنبه از کشف خودروی مورد استفاده تروریست‌ها در حادثه روز چهارشنبه خبر داد

بنا به گزارش پلیس، این خودرو در یکی از نقاط مرکزی تهران پیدا شده است. در گزارش آمده است که مهاجمان با استفاده از این خودرو ابتدا به آرامگاه آیت الله خمینی رفته و پس از پیاده کردن دو مهاجم، برای حمله به مجلس شورای اسلامی به مرکز شهر رفتند.

از سوی دیگر، احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری البرز نیز در گفت و گو با خبرگزاری میزان از دستگیری ۷ نفر از عوامل مرتبط با حملات تروریستی تهران در شهرستان فردیس استان البرز خبر داد. هنوز مشخص نیست که این هفت نفر همان بازداشت شدگان مورد اشاره رئیس پلیس هستند یا نه.

روز جمعه وزارت اطلاعات ایران از بازداشت ۴۱ نفر در ارتباط با حملات تروریستی تهران خبر داده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG