لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۸

افزایش کشته‌های سپاه در سوریه و عراق؛ ٢٠ نفر در دو هفته


مصطفی صدرزاده در کنار ابوحامد، فرمانده لشکر فاطمیون که هر دو در سوریه کشته شده‌اند
مصطفی صدرزاده در کنار ابوحامد، فرمانده لشکر فاطمیون که هر دو در سوریه کشته شده‌اند

رسانه‌های ایران از کشته شدن سه عضو دیگر سپاه پاسداران در سوریه و یک نفر دیگر در عراق خبر داده‌اند.

به گزارش وبسایت مشرق با کشته شدن سجاد طاهرنیا از استان گیلان، محمد ظهیری از استان خوزستان و سید روح الله عمادی از استان مازندران، تعداد تلفات سپاه در سوریه به ٢٠ نفر طی دو هفته رسیده است.

همزمان خبرگزاری دفاع مقدس نیز گزارش داده که سید هادی نومی در حومه شهر بیجی عراق کشته شده است.

پیش از این و در روزهای گذشته خبر کشته شدن فرشاد حسونی‌زاده، حمید مختاربند، نادر حمید دیلمی، مسلم خیزاب، هادی شجاع، مهدی علی دوست، محمد استحکامی، مجید صانعی، کمیل قربانی، حسن احمدی، مجتبی کرمی، رسول پورمراد، امین کریمی، رضا دامرودی، عبدالله باقری، سید میلاد مصطفوی و مصطفی صدرزاده در رسانه‌های ایران منعکس شده بود و اجساد آنها طی مراسمی با حضور مقامات در شهرهای مختلف ایران دفن شده است.

برخی از این افراد دارای درجات بالا در سپاه بوده اما عالی‌ترین مقام نظامی کشته شده در سوریه، حسین همدانی است که مرگ او با واکنش گسترده مقامات ارشد ایران مواجه شد.

به جز ایرانیان کشته شده در روزهای اخیر، تعدادی از اتباع افغان حاضر در " لشکر فاطمیون" سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در سوریه کشته شده‌اند که اخبار مربوط به تعداد آنها ضد و نقیض است.

در آخرین اخبار تایید شده مربوط به مرگ افغان‌های عضو سپاه، خبرگزاری ایرنا گزارش داده که محمدعلی حسینی، ١٨ ساله و ساکن شهر کرمان در منطقه حلب سوریه کشته شده است.

ایران که نظامیان خود در سوریه را "مدافعان حرم" می‌خواند، اعلام کرده است پاسداران ایرانی تنها به عنوان مستشار و مشاور نظامی در سوریه حضور دارند.

XS
SM
MD
LG