لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۸

افزایش کشته‌های سپاه پاسداران در سوریه همزمان با اعزام نیروهای بیشتر


مصطفی صدرزاده، از فرماندهان تیپ فاطمیون
مصطفی صدرزاده، از فرماندهان تیپ فاطمیون

همزمان با اعلام خبر افزایش نیروهای سپاه پاسداران در سوریه، گزارش‌ها از بالا رفتن آمار کشته‌های ایرانی در آن کشور خبر می‌دهند.

یک روز پس از این که رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران ایران از اعزام "نیروهای مستشاری" بیشتر ایران به سوریه خبر داد، اخباری مبنی بر کشته شدن دو نفر دیگر از فرماندهان سپاه در سوریه منتشر شد.

خبرگزاری فارس و سایت خبری مشرق شنبه دوم آبان از کشته شدن مصطفی صدرزاده، از فرماندهان تیپ فاطمیون و میلاد مصطفوی در جنوب حلب "همزمان با ایام تاسوعا و عاشورا" خبر دادند.

سایت خبری مشرق نیز مصطفی صدرزاده را از بانیان تشکیل تیپ فاطمیون، که نیروهای مدافع حرم را به سوریه می‌فرستد، معرفی کرد.

سپاه آن دسته از نیروهای خود را که در حمایت از دولت سوریه در این کشور می‌جنگند را مدافعان حرم می‌نامد.

این در حالیست که مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران نیز روز جمعه گفته بود که دو نفر از اعضای سپاه انصار، "عبدالله باقری و امین کریمی در ماموریتی که در سوریه داشتند"، کشته شدند.

رمضان شریف در گفت و گو با خبرگزاری فارس اعلام کرده بود که "نیروهای مستشاری ایران در سوریه در پی دور جدید تحولات میدانی در مقابله با گروه‌های تروریستی تکفیری" افزایش یافته‌اند.

پیشتر، امیر عبداللهیان، معاون وزارت امور خارجه ایران نیز گفته بود که ایران نیروهای بیشتری برای کمک به نیروهای دولتی سوریه به این کشور فرستاده است.

خبر اعزام نیروهای بیشتر به سوریه در حالی اعلام شده است که طی روزهای اخیر اخبار متفاوتی از افزایش کشته‌های نیروهای سپاه در سوریه منتشر شده است.

پیش از انتشار اخبار کشته روزهای اخیر، کشته شدن مسلم خیزاب از فرماندهان سپاه و حسین همدانی از اعضای ارشد کادر فرماندهی این نیروی نظامی خبرساز شده بود.

پایگاه خبری مشرق نزدیک به سپاه، در خبری با انتشار تصاویر تعدادی از کشته شدگان ایرانی طی روزهای اخیر نوشت که در محرم امسال تا کنون به طور متوسط در هر روز یک نفر از اعضای سپاه پاسداران کشته شده است.

بالا رفتن آمار کشته‌های سپاه پاسداران در سوریه در حالیست که ایران اعلام کرده است نیروهای نظامی خود را تنها به عنوان مشاور و مستشار به سوریه اعزام کرده است.

XS
SM
MD
LG