لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

واعظی: کانال‌های خبری شبکه های اجتماعی که اعضای زیادی دارند ملزم به دریافت مجوز می‌شوند


محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران

وزیر ارتباطات ایران از لزوم دریافت مجوز برای کانال‌های خبری با تعداد عضو بالا خبر داد.

به نوشته خبرگزاری‌های داخلی ایران، محمود واعظی روز دوشنبه ۱۵ آذر در حاشیه یک همایش گفت که وزارت ارشاد طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی موظف به تهیه آئین نامه‌ای برای کانال‌های خبری و اطلاع رسانی با تعداد کاربر زیاد شده است.

او گفت: «طبق پیشنهادی که به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است افرادی که در کانال‌های خبری و اطلاع‌رسانی فعالیت می‌کنند و کانال‌های آنها بیش از تعداد مشخصی عضو دارند، باید مجوز بگیرند.»

به گفته آقای واعظی، تعداد اعضای کانال برای ملزم شدن به اخذ مجوز در آئین نامه مشخص خواهد شد اما در گفت و گوهای اولیه در شورای عالی فضای مجازی به عدد پنج هزار کاربر برای شرط الزام اخذ مجوز اشاره شده است.

سخنان وزیر ارتباطات ایران در حالیست که در ایران تنها کانال‌های خبری وابسته به شبکه پیام رسان تلگرام فعال هستند. در پی تایید فعالیت شبکه پیام رسان تلگرام از سوی مقامات ایران، رسانه‌های رسمی از طیف‌های مختلف سیاسی و نهادهای متفاوت کانال رسمی خود را در این شبکه راه اندازی کردند.

با این حال برخوردهایی نیز از سوی دستگاه قضایی و دستگاههای امنیتی با برخی از کانال‌های تلگرامی به نام برخورد با فساد و مدلینگ صورت گرفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG