لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۱

نیروی انتظامی ایران: شهروندان از تلگرام استفاده نکنند، امنیت ندارد


یک مقام نیروی انتظامی ایران به شهروندان نسبت به استفاده از شبکه پیام رسان تلگرام هشدار داد. به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا، روز دوشنبه چهارم دی ماه به شهروندان توصیه کرد که از پیام رسان تلگرام استفاده نکنند.

او با اعلام اینکه سرورهای این شبکه پیام رسان در داخل کشور نیست گفت: "بیشتر اطلاعات بارگذاری شده در این سرور توسط بیگانگان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد و در واقع ادمین اصلی تلگرام اراده جدی در برخورد با پدیده جرم در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی را ندارد."

توصیه رئیس پلیس فتا به استفاده نکردن از تلگرام در حالیست که این شبکه پیام رسان در ایران به شدت مورد استقبال قرار گرفته و حتی رسانه‌ها و نهادهای وابسته به حکومت کانال های تلگرام راه اندازی کرده‌اند.

پیش از تلگرام، شبکه‌های پیام رسان وایبر و واتس آپ مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته بود اما از آنجا که با اختلال شرکت مخابرات مواجه شدند، شهروندان به تلگرام روی آوردند.

هشدار رئیس پلیس فتا درباره ناامن بودن شبکه تلگرام در حالیست که پیشتر نیز کارشناسان امنیت سایبری نیز نسبت به امنیت این شبکه هشدار داده بودند.

رئیس پلیس فتا انتقاد از امنیت تلگرام را در نشستی برای بررسی مشکلات شهروندان بیان کرد.

XS
SM
MD
LG