لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۹

نهمین گردهمایی "انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف در خارج از کشور" در ویرجینیا برگزار شد


سردر دانشگاه صنعتی شریف
سردر دانشگاه صنعتی شریف

نهمین گردهمایی "انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف در خارج از کشور" امسال در شهر الکساندریا در ایالت ویرجینیای آمریکا برگزار شد.

تم اصلی این همایش دو روزه تأثیرات اینترنت و شبکه های مجازی بر توسعه پایدار، بویژه در کشورهای جهان سوم بود و به گفته دکتر سیامک آرام رییس هیات مدیره انجمن فارغ التحصیلان شریف در واشنگتن -سوتا- و از برگزارکنندگان گردهمایی "با وجود آن که نزدیک به سیصد نفر از ایران برای شرکت درخواستنامه پر کرده بودند، اکثر آنها یا روادیدشان صادر نشد، یا دیر صادر شد، و یا رد شد."

فریدون قاسم زاده، استادیار مدیریت و اقتصاد دانشکده فن آوری دانشگاه شریف از طریق اینترنت در اولین روز این گردهمایی در روز شنبه، ۲۳ مرداد، شرکت کرد و گفت با وجود استعداد زیاد ایران برای تبدیل شدن به مرکز تحول علم کامپیوتر در خاورمیانه، یکی از مشکلات بزرگ، سیاست ها و تعاملات جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین الملل است.

نهمین همایش فارغ التحصیلان دانشگاه شریف در خارج از کشور
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

توان انتقال اطلاعات با کابل های نوری بسیار بیشتر از ماهواره است، و به گفته مسعود الفت، رئیس هیأت مدیره این انجمن، موسسات بزرگ و ثروتمندی مانند گوگل تلاش می کنند اینترنت را به مناطق حاشیه ای و دوردست اشاعه دهند، مناطقی که در آنها امکان استفاده از کابل نوری، و در نتیجه اینترنت پرسرعت، وجود ندارد.

"کمیسیون جهانی محیط زیست و توسعه"، توسعه پایدار را فرایندی می داند که نیازهای نسل کنونی را از هر نظر تامین می کند بدون آنکه توانایی نسل های آینده برای تامین نیازهایشان را کاهش داده و یا از بین ببرد.

به گفته این کمیسیون، اینترنت و اتصال به شبکه های جهانی برای مبادله اطلاعات، از یک سو بستری مناسب برای انتظام ساز و کارهای اجتماعی بوجود می آورد، و از سوی دیگر این انتظام، بویژه در کشورهای جهان سوم، فرایند پر فراز و نشیب توسعه را پایدار می کند.

XS
SM
MD
LG