لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۸

چند توصیه برای تقویت اینترنت وایرلس در خانه؛ مودم کجاها بهتر سیگنال می دهد


تا می توانید، امواج مودم تان را برای خودتان نگه دارید، نه همسایه تان.
تا می توانید، امواج مودم تان را برای خودتان نگه دارید، نه همسایه تان.

همه می دانند که هر چه از مودم اینترنت وایرلس در خانه دورتر شویم، سیگنال ها ضعیف تر و سرعت اینترنتی که در لپ تاپ یا موبایلمان دریافت می کنیم، کمتر می شود.

با تغییر مکان مودم می توان این دردسر را از بین برد. مودم سیگنال خود را به تمامی سمت ها می فرستد پس اگر مودمتان را نزدیک دیواری که آن سویش خانه همسایه است بگذارید، بخشی از وایرلس را تقدیم او کرده اید، پس جا دارد که رمز عبورتان را هم تقویت کنید.

مودم را جایی در مرکز خانه بگذارید تا امواج دایره ای به همه جا پخش شود.
امواج رادیویی از دیوار عبور میکنند اما هرچه دیوار ضخیم تر باشد موجی که به آن سوی دیوار می رسد ضعیف تر است و اگر خانه شما از جنس بتون یا آجر است، امواج رادیویی جذب دیوار می شود و از قدرت آن کاسته می شود. آب هم همین خاصیت را دارد و اگر مثلا یکی از دیوارهایتان آکواریومی است در آن سوی دیوار توقع اینترنت ضعیف داشته باشید. فلز و آینه نیز دشمنان امواج اینترنت هستند چرا که امواج را منعکس می کنند پس قرار دادن مودم پشت تلویزیون، یا حمام توصیه نمی شود.

امواج ماکروویو که این روزها در همه آشپزخانه ها هست نیز باامواج اینترنت وایرلس تناقض دارد و آن را ضعیف میکند پس این دو وسیله را از هم دور نگاه دارید.

آنتن مودم معجزه می کند. اگر می خواهید امواج به شکل افقی منتشر شود، آنتن را عمودی تنظیم کنید و اگر خانه تان چند طبقه است و می خواهید اینترنت وایرلس به همه طبقات برسد، آن را افقی تنظیم کنید.

XS
SM
MD
LG