لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

فناوری ویژه یوتیوب و فیسبوک برای مقابله با افراطگرایی در اینترنت


عکس تزئینی
عکس تزئینی

یوتیوب و فیسبوک قرار است از فناوری ویژه ای برای مسدود کردن و انتشار تبلیغات آنلاین افراط گرایان در فضای مجازی استفاده کنند، که برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به آثار مشمول قوانین کپی رایت بکار گرفته می شود.

به گزارش روزنامه گاردین، پرزیدنت اوباما و دیگر رهبران اروپایی حدود سه ماه قبل در گفتگو با مدیران یوتیوب، توییتر، فیسبوک و دیگر غول های اینترنتی خواستار همکاری با پروژه مقابله با تبلیغات افراط گرایان در اینترنت شده بودند.

هدف این پروژه، خارج کردن ویدیوها و اسنادی از اینترنت است که محتوای تروریستی دارند. مسدود ساختن راه های پُست کردن ویدیوها و تبلیغات تروریستی نیز یکی دیگر از هدف های این پروژه است.

گاردین می گوید هیچ یک از شرکت های اینترنتی، به خاطر نگرانی از دخالت افرادی خارج از حوزه عمل خودشان، فعلا آماده همکاری با این پروژه نیستند.

پروژه مقابله با افراط گرایی، توسط فرانسس تاوسند و مارک والاس راه اندازی شد که از مشاوران جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا بودند.

شرکت مایکروسافت نیز جداگانه از حدود دو ماه قبل پروژه ای را با همکاری هَنی فرید، استاد کامپیوتر کالج دارتموث، برای کمک به توسعه فناوری موسوم به فوتو دی.ان.ای راه اندازی کرده است که به وبسایت ها امکان می دهد متون دارای محتوی تروریستی را شناسایی و حذف کنند.

XS
SM
MD
LG