لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

اد رویس طرحی را برای جلوگیری از مبادلات دلاری ایران ارائه داد


اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا طرح دیگری را برای جلوگیری از دسترسی ایران به مبادلات دلاری عرضه کرد.

هدف این طرح این است که دولت اوباما نتواند اجازه دهد ایران به مبادلات مالی با دلار آمریکا دسترسی پیدا کند.

رویس در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد، گفته است یک ماه پیش از جک لو، وزیر خزانه داری آمریکا این "سوال ساده" را پرسید که آیا رئیس جمهوری آماده این می شود که به رژیم ایران اجازه دسترسی به دلار آمریکا را بدهد؟

اد رویس می نویسد به طور نگران کننده ای، دولت باراک اوباما هنوز پاسخ این سوال را نداده است.

به گفته اد رویس، اگر رئیس جمهور اوباما اعطای این امتیاز تازه به رژیم ایران را رد نمی کند، کنگره آمریکا باید چنین اقدامی بکند.

امکان لغو بخش دیگری از تحریم‌‌های ایران توسط دولت باراک اوباما، از جمله ممنوعیت طولانی دسترسی تهران به بازار مالی آمریکا و استفاده از دلار در معاملات تجاری خود، نگرانی جمهوریخواهان مخالف توافق اتمی با ایران را افزایش داده است.

چندی پیش ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران در واشنگتن، از ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای پیوستن ایران به سیستم مالی دنیا کمک خواست.

ایران می گوید برغم برداشتن تحریم های هسته ای، هنوز امکان بهره برداری از منابع مالی خود در خارج از کشور را ندارد. ولی الله سیف اخیرا با "جک لو" وزیر خزانه داری آمریکا دیدار و گفتگو کرد.

XS
SM
MD
LG