لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۷

مخالفت "شدید" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با دسترسی ایران به دلار


به گفته پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دسترسی به دلار، به ایران امکان می‌دهد هر کاری که می‌خواهد را انجام دهد.
به گفته پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دسترسی به دلار، به ایران امکان می‌دهد هر کاری که می‌خواهد را انجام دهد.

رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه با هر اقدامی که در مبادلات تجاری ایران به دسترسی آن کشور به دلار آمریکا کمک کند، مخالفت کرد.

به دنبال اجرای توافق جامع اتمی بین ایران و جامعه جهانی در دی ماه گذشته و لغو برخی تحریم‌های ایران، جمهوریخواهان از امکان دسترسی تهران به نظام مالی آمریکا و استفاده از دلار در معاملات خارجی خود ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پل رایان با اشاره به این که چنین اقدامی به تهران امکان می‌دهد هر کاری که می‌خواهد را انجام دهد، گفت "این یکی از دلایلی است که من به شدت مخالف هر اقدام دولت (آمریکا) هستم که ممکن است به ایران اجازه دهد به دلار دسترسی داشته باشد."

این در حالی است که مقام‌های ارشد دولت آمریکا پیشتر تاکید کرده‌اند، در عین این که واشنگتن در چارچوب برجام مانع معاملات بانک‌های دیگر کشورها با بانک‌های ایرانی که دیگر هدف تحریم نیستند نمی‌شود، اما اجازه دسترسی تهران به نظام مالی ایالات متحده را نخواهد داد.

توماس شانون معاون امور سیاسی وزیر خارجه آمریکا اواخر فروردین ماه در نشستی در کمیته روابط خارجی سنا تاکید کرد که چنین اجازه‌ای به تهران، تحت عنوان کاهش تحریم‌ها در چارچوب توافق هسته‌ای، داده نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG