لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۰

شبکه پرداخت بانکی "شتاب" ایران به "پی‌منت وال" آمریکا پیوست


پیوستن شبکه شتاب اسران به پی‌منت وال، استفاده از کارت‌های اعتباری بین المللی، و دستگاه‌های خودپرداز را نیز تسهیل خواهد کرد.
پیوستن شبکه شتاب اسران به پی‌منت وال، استفاده از کارت‌های اعتباری بین المللی، و دستگاه‌های خودپرداز را نیز تسهیل خواهد کرد.

به گزارش "اپز ورلد"، پس از اجرای توافق جامع اتمی یا همان برجام، به نظر می‌رسد با پیوستن شبکه ایرانی پرداخت‌های الکترونیکی "شتاب" به شرکت اینترنتی "پی‌منت وال" آمریکا، یکی دیگر از موانع ایران در زمینه مبادلات پولی با سایر کشورهای جهان از میان برداشته شده است.

شرکت "پی‌منت وال" (paymentwall)، که خدمات اینترنتی در زمینه امور تجاری و مالی برای اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه می‌دهد، اعلام کرده است که همکاری با شرکت پرداخت‌های الکترونیکی شتاب در ایران را آغاز کرده است.

اطلاعیه رسمی این شرکت آمریکایی حاکی است که از این به بعد، پس از گذشت بیش از سه دهه، این نوع از همکاری راه را برای تمامی مبادلات تجاری و مالی اینترنتی با ایران هموار خواهد ساخت.

بنا بر اطلاعیه رسمی پی‌منت وال، از این پس راه برای تمامی تبادلات تجاری با ایران از طریق سیستم جهانی آنلاین مبادلات هموار می‌شود . این اطلاعیه همچنین می‌گوید پیوستن دوباره تهران به تجارت جهانی باعث توسعه تجارت خارجی ایران خواهد شد.

دیوید ریکارت مدیر پروژه پرداخت‌های پی‌منت وال می‌گوید، ایران به عنوان یک بازار دست نخورده، توان بسیاری برای تجارت آنلاین بین‌المللی دارد.

پیوستن شبکه پرداخت‌های مالی الکترونیکی شتاب به سامانه پی‌منت وال، همچنین استفاده از کارت‌های اعتباری بین المللی، و دستگاه‌های خودپرداز (ATM) را تسهیل خواهد کرد.

شرکت آمریکایی پی‌منت وال که مرکز آن در شهر سانفرانسیکو در ایالت کالیفرنیا واقع است، ۱۱ شعبه در کشورهای دیگر جهان دارد و یکی از رهبران بازار خدمات پرداخت آنلاین و کالای دیجیتال به حساب می‌آید.

این شرکت به ۱۴۰ طریق و در ۱۸۰ کشور جهان خدمات پرداخت آنلاین ارائه می‌دهد.

بعد از انتشار این گزارش، "پی‌منت وال" در حساب توئیتری درباره موقعیت ایران توضیح داد که همکاری با شبکه شتاب به عنوان اتصال به سیستم بانکی ایران نیست و ما اجازه می دهیم کاربران ایرانی با استفاده از حساب شتاب پرداخت های شان را انجام بدهند و این به معنی کار ما با شرکتهای ایرانی نیست.

XS
SM
MD
LG