لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۲

کشف پیکرهای بیشتر از آتش نشانان زیرآوار مانده پلاسکو


امدادگران در هفتمین روز پس از حادثه پلاسکو، هفت جسد متعلق به آتش نشانان مدفون شده زیر آوار را بیرون آوردند.

خبرگزاری ایسنا عصر چهارشنبه ششم بهمن گزارش داد که با کشف یک جسد دیگر، پیکر هشت آتش نشان در روز چهارشنبه از زیر آوار کشف شد. به گفته جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی، پیکر هشتمین آتش نشان پیدا شده اما هنوز از زیر آوار خارج نشده است.

کشف اجساد جدید از زیر آوار موجب به تعویق افتادن مراسم تشییع جنازه آتش نشانان شد. تا پیش از روز چهارشنبه، جنازه شش تن از جان باختگان حادثه پلاسکو از زیر آوار بیرون آورده شده بود.

همزمان، معاون دادسرای تهران اعلام کرد که به دلیل حرارت بسیار بالای آوار، اجساد کشف شده با مطابقت کارت شناسایی یا آزمایش دی ان ای قابل شناسایی هستند.

در پی آتش سوزی و فروریزی ساختمان پلاسکو در پنج شنبه هفته گذشته، تعدادی از آتش نشانان و شهروندان زیر آوار ماندند. مقامات آتش نشانی و شهرداری تهران اعلام کردند که به طور قطعی ۱۵ آتش نشان و احتمالا ۱۰ شهروند عادی زیر آوار ماندند. یک آتش نشان نیز در هنگام حادثه زخمی شد و در بیمارستان درگذشت.

سخنگوی آتش نشانی عصر چهارشنبه با اعلام اینکه تا کنون پیکر ۱۰ آتش نشان از زیر آوار بیرون آورده شده، گفت که هنوز اجساد پنج آتش نشان زیر آوار مانده است.

این در حالیست که عملیات آواربرداری از ساختمان پلاسکو به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود و احتمال می‌رود که تا جمعه به پایان برسد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG