لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۹

کشف یک جنازه دیگر؛ آزمایش دی‌ان‌ای از خانواده های ناپدیدشدگان حادثه پلاسکو


آواربرداری از ساختمان پلاسکو برای یافتن جنازه زیر آوار ماندگان
آواربرداری از ساختمان پلاسکو برای یافتن جنازه زیر آوار ماندگان

در حالیکه خبرگزاری ها از کشف سومین جسد از زیر آوار ساختمان پلاسکو خبر دادند، خانواده‌های تعدادی از ناپدیدشدگان این حادثه برای انجام آزمایش دی ان ای به پزشکی قانونی مراجعه کردند.

خبرگزاری ها ظهر روز یکشنبه سوم بهمن، در چهارمین روز از حادثه فروریزی ساختمان پلاسکو در تهران گزارش دادند که سومین جنازه از زیر آوار بیرون کشیده شد.

هنگام بیرون کشیدن جنازه این آتش نشان، ماموران پلیس خبرنگاران و عکاسان را از محل دور کردند تا تصویری از این صحنه منتشر نشود.

همزمان، مسعود قادی پاشا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که تا کنون اعضای ۱۳ خانواده از ناپدیدشدگان حادثه ساختمان پلاسکو برای انجام آزمایش دی ان ای مراجعه کرده اند.

شهرداری تهران بر اساس آمار آتش نشانی و تعداد خانواده هایی که اعلام کرده بودند بستگانشان ناپدید شده اند، اعلام کرده بود که به احتمال زیاد ۱۵ آتش نشان و ۱۰ نفر از افراد عادی زیر آوار مانده‌اند. در پی آن، از بستگان افراد ناپدید شده خواسته شد که برای انجام آزمایش دی ان ای مراجعه کنند چرا که احتمال دارد برخی از جنازه ها قابل شناسایی نباشند.

حادثه آتش سوزی و فروریزی ساختمان پلاسکو تا کنون بیش از ۱۷۰ مصدوم داشته است. جنازه چهار آتش نشان نیز به پزشکی قانونی تحویل شده است که یکی متعلق به آتش نشانی است که در بیمارستان درگذشته و سه جنازه هم از زیر آوار بیرون کشیده شده است.

آتش نشانان پس از فروریزی ساختمان پلاسکو به جستجوی همکاران خود پرداختند.
آتش نشانان پس از فروریزی ساختمان پلاسکو به جستجوی همکاران خود پرداختند.

​ساختمان پلاسکو در قلب تجاری تهران صبح پنجشنبه ۳۰ دیماه دچار آتش سوزی شدید شد و هنگامی که آتش نشانان مشغول خاموش کردن آتش و خارج کردن افراد بودند، ناگهان فروریخت.

آتش نشانان پس از فروریزی ساختمان پلاسکو و زیر آوار ماندن همکارانشان
آتش نشانان پس از فروریزی ساختمان پلاسکو و زیر آوار ماندن همکارانشان

در پی این حادثه موجی از ابراز همدردی شهروندان با ماموران آتش نشان، که ۱۵ نفر از همکارانشان هنگام امدادرسانی زیر آوار ماندند، آغاز شد.

در پی این حادثه همچنین انتقاداتی نسبت به عملکرد هیات مدیره ساختمان پلاسکو، مالک ساختمان و شهرداری تهران درباره رسیدگی به وضعیت ایمنی این ساختمان ابراز شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG