لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۰

تجمع داروسازان در اعتراض به وضعیت معیشتی و دستمزدهای پایین خود 


آرشیو
آرشیو

شماری از داروسازان روز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت مقابل سازمان غذا و دارو در تهران یک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دلیل اعتراض این افراد وضعیت بد معیشتی، تعیین حقوق‌های پایین توسط انجمن داروخانه‌داران، و عدم برگزاری انتخابات انجمن داروسازان عنوان شد.

معترضان از سازمان غذا و دارو، وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی خواستار رسیدگی به خواسته‌های خود و برخورد با متخلفان انجمن داروسازان فعلی شده‌اند.

رضا زرین، یکی از این داروسازان فعال و معترض، به خبرگزاری ایلنا گفت: «حقوق بسیاری از داروسازان شاغل در داروخانه‌ها به ازای کار تا ساعت ۴ بعدازظهر تنها ۹ میلیون‌ تومان است که به نسبت فعالیت کارشناسی داروسازان، این میزان حقوق با این مدت زمان کار، معادل مزد کارگر حداقل‌بگیر ساده است.»

وی تاکید کرد که این مشکلات به افزایش موج مهاجرت داروسازان به خارج از کشور منجر شده است.

رضا زرین همچنین برخی از صاحبان داروخانه‌ها را به دور زدن قوانین، استفاده از رانت و واردکردن داروها به چرخه دلالی با هدف سودجویی بیشتر متهم کرد.

این داروساز افزود که معترضان خواستار تغییر رنگ روپوش داروسازان شاغل در داروخانه‌ها هستند تا مردم دکتر داروساز را از دیگران تشخیص دهند.

این سومین تجمع اعتراضی داروسازان طی ماه‌های گذشته محسوب می‌شود.

بحران معیشتی و تورم افسارگسیخته در ایران طی سال‌های اخیر اعتراض اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان، کارگران و بازنشستگان را به دنبال داشته و این اعتراض‌ها در مواردی با برخورد خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی و انتظامی و نیز بازداشت شهروندان مواجه شده است.

دارو

XS
SM
MD
LG