لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

موج گرانی‌های تازه در راه است


گرانی اقلام مصرفی در ایران
گرانی اقلام مصرفی در ایران

وزیر کشور جمهوری اسلامی از افزایش قیمت مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن خبر داد.
وحیدی سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت در گفتگو با شبکه خبر ضمن اعلام این خبر مدعی شد: «این افزایش قیمت‌ها به نفع مردم است چرا که باعث برخورداری همه آحاد ملت از نعمت اصلاح یارانه‌ها خواهد شد.»

رئیس اتحادیه قنادان تهران هم گفت:« مردم باید منتظر افزایش قیمت انواع شیرینی باشند.» علی بهره‌مند با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مواد اولیه تولید شیرینی افزود: در چند روز آینده درباره «میزان افزایش قیمت شیرینی » تصمیم‌گیری خواهد شد.

رییس دولت سیزدهم روز دوشنبه با اعلام حذف کامل ارز ترجیحی از چرخه اقتصادی ایران از حمایت معیشتی از مردم به ویژه دهک‌های پایین جامعه خبر داد. ابراهیم رییسی افزود:« نان به همه مردم می‌رسد قیمت دارو و بنرین هم گران نمی‌شود.»

این در حالی‌ است که برخی شهروندان از افزایش قیمت نان‌های سنتی تا ۲۰ هزار تومان خبر می‌دهند.

وزارت جهاد کشاورزی هم با افزایش دو برابری قیمت شیر خام موافقت کرده است. به گزارش رسانه‌های داخلی این افزایش قیمت شیر خام گرانی محصولات لبنی تا ۸۰ درصد را در پی خواهد‌داشت.

همزمان معاون اسبق رئیس‌جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با وبسایت «خبرآنلاین» درباره «تورم شدید» در ایران هشدار داد.

هاشمی‌طبا با بیان اینکه «تورم شدیدی در راه است گفت کمبودهای بسیاری در کشور وجود دارد و اگر حتی پنج درصد کمبود کالا در بازار مشاهده شود، قیمت کالا حداقل ۵۰ درصد بالا می‌رود.» او وضع موجود را ناشی از سیاست های غلط حکومت دانست و تصریح کرد این سیاست ها به ویژه در زمینه روابط بین المللی با بهبود معیشت مردم سازگاری ندارد و روندی است که باید بعد از سالها اصلاح شود.

XS
SM
MD
LG