لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۴

واکنش لاریجانی به منتقدان مصوبه حقوق مدیران: جانماز آب نکشید، دریافتی شما مشخص است


علی لاریجانی رئیس مجلس
علی لاریجانی رئیس مجلس

اعتراضات به مجلس شورای اسلامی به دلیل تصویب سقف جدید حقوق مدیران واکنش تند علی لاریجانی، رئیس مجلس را در پی داشت.

آقای لاریجانی در جلسه روز دوشنبه ۱۴ اسفند مجلس در واکنش به اعتراض برخی از چهره‌های سیاسی به مصوبه افزایش حقوق برخی مشاغل و مدیران در مناطق خاص، گفت: «بعضی از آقایانی که حرف‌هایی را مطرح کرده‌اند سابقه در مجلس دارند و دریافتی‌های آنان از مجلس مشخص است؛ بنابراین آنقدر جانماز آب نکشند و بنده اطلاع دارم که چگونه بوده‌اند.»

مجلس شورای اسلامی طی روزهای اخیر در جریان تصویب قانون برنامه ششم، سقف حقوق مقامات را حداکثر ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان در ماه تعیین کرد اما دست وزرا و معاونان را برای افزایش ۶۰ درصدی(تا ۲۴ میلیون تومان) حقوق برخی مشاغل و تخصص‌ها باز گذاشت.

این مصوبه با ایراد شورای نگهبان مواجه شد و مجلس در بررسی دوباره کلمه «مدیران» را به مصوبه اضافه کرد تا ایراد رفع شود اما همین موضوع با انتقادهای تند چهره های سیاسی اصولگرا از جمله علیرضا زاکانی، نماینده پیشین مجلس مواجه شد. این منتقدان مجلس را متهم کردند که «کارنامه سیاهی» از خود به جا گذاشته و به موضوع حقوق های نجومی رسمیت بخشیده است.

آقای لاریجانی در ادامه سخنان روز شنبه با بیان اینکه «اینکه برخی می‌گویند مجلس حقوق‌های نجومی را قانونی کرد، دروغ است»، اضافه کرد: «برخی حق ندارند که بگویند مجلس کارنامه سیاه از خود به جای گذاشته است. حالا که شما رای نیاوردید مجلس سیاه شده؟»

رئیس مجلس توضیح داد که مجلس برای جلوگیری از تکرار حقوق های نجومی سقف حقوق برای وزرا و معاونان تعیین کرد اما برای برخی مشاغل در مناطق محروم و خاص، افزایش حقوق ۶۰ درصدی در نظر گرفته شد. به گفته او، شورای نگهبان از مجلس خواست که کلمه «مدیران» را به مصوبه اضافه کند.

او با بیان اینکه منتقدان مجلس چون می ترسند شورای نگهبان صلاحیت آنها را در آینده رد کند به این شورا چیزی نمی‌گویند، اضافه کرد: «برخی‌ها که جرات ندارند به آنها حرفی بزنند به مجلس فحش می‌دهند.»

آقای لاریجانی اضافه کرد که مجلس با حذف عبارت «مدیران»، مصوبه پیشین خود را به شورای نگهبان می‌فرستد و اگر شورای نگهبان ایراد خود را تکرار کرد مجمع تشخیص مصلحت تصمیم می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG