لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۹

مدیر عامل بانک رفاه که حقوق ۲۳۰ میلیون تومانی داشت، "برکنار" شد


رسانه‌های منتقد دولت فیش حقوقی منتسب به علی صدقی(نفر سمت راست) را منتشر کردند که اسفند پارسال بیش از ۲۳۰ میلیون تومان دریافت کرد
رسانه‌های منتقد دولت فیش حقوقی منتسب به علی صدقی(نفر سمت راست) را منتشر کردند که اسفند پارسال بیش از ۲۳۰ میلیون تومان دریافت کرد

برخی رسانه‌های ایران از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایلنا می‌گویند وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران، علی صدقی مدیر عامل بانک رفاه را برکنار کرده است.

فیش حقوقی علی صدقی یکی از نخستین افشاگری‌های رسانه‌های منتقد دولت درباره حقوق‌های بالای مدیران دولتی بود که در شبکه‌های اجتماعی هم بازتاب فراوانی پیدا کرد.

روز چهارشنبه ۲ تیر ماه رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای هیات دولت به موضوع افشای حقوق‌های مدیران دولتی اشاره کرد و خواستار برخورد با پرداخت حقوق‌های "نجومی" شد.

آیت‌الله سید علی خامنه‌ای در عین حال تاکید کرد که تعداد چنین مدیرانی "کم" است و اکثر مدیران "پاک دست" هستند.

به نظر می‌رسد که تاکید آقای خامنه‌ای شروعی بر یک سلسله برخورد با مدیرانی باشد که حقوق‌های بالا دریافت می‌کنند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه هم در همان روز در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که دستگاه قضایی این پرونده را دنبال خواهد کرد و این طور نیست که قوه قضائیه فقط با "آفتابه دزدها" برخورد کند.

به گفته آقای اژه‌ای وزارتخانه‌ای وجود دارد که در آن ۵۰ نفر بیشتر از ۴۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و پرداخت چنین حقوق‌هایی "اصلا انصاف نیست."

XS
SM
MD
LG