لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۶

فرمانده سپاه: برخی سیاسیون در پرونده فساد مالی مدیر پیشین بانک ملت حضور دارند


فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که مدیر عامل سابق بانک ملت در رابطه با یک پرونده فساد اقتصادی، که برخی از سیاسیون هم در آن حضور داشته اند، بازداشت شده است.

محمد علی جعفری روز چهارشنبه ۳۰ تیر در همایشی در جمع تعدادی از فرماندهان سپاه درباره بازداشت علی رستگار سرخه‌ای گفت: "مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است اما فرد مذکور به دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگتر دستگیر شده است."

برخی از خبرگزاری‌های داخلی ایران روز سه شنبه گزارش دادند که علی رستگار سرخه‌ای، مدیرعامل پیشین بانک ملت توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است. آقای رستگار سرخه‌ای در جریان ماجرای فیش‌های حقوقی به همراه چند مدیر دیگر از سمت خود استعفا داده بود.

فرمانده سپاه پاسداران در ادامه اضافه کرد که یکی از پروژه های سپاه بررسی پرونده های مربوط به فساد اقتصادی است. پرونده مدیر پیشین بانک ملت هم وقتی به قوه قضائیه گزارش شد، سپاه دنبال کرد و پس از صدور حکم توسط دستگاه قضایی، دستور دستگیری نیز صادر شد.

محمد علی جعفری از سیاسیون دیگری که به گفته او در این پرونده نقش دارند، نام نبرد.

پرونده مدیر عامل پیشین بانک ملت در حالی مطرح شده است که پیش از آن، دریافت حقوق‌های بالا توسط برخی از مدیران دولتی موجب جنجال بسیار در فضای سیاسی و رسانه ای ایران شد. رهبر جمهوری اسلامی نیز از مسئولان خواست که با عزل مدیران و بازگرداندن این پول ها به موضوع رسیدگی کنند.

با این حال رئیس جمهوری ایران بخشی از جنجال بر سر فیش‌های حقوقی را دستاویزی برای فراموش کردن فساد های میلیاردی گذشته دانست. آقای روحانی گفت که حقوق های بالا تنها به قوه مجریه اختصاص نداشته و شامل همه نهادهای عمومی بوده است.

XS
SM
MD
LG