لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۹

سخنگوی قوه قضائیه: با فائزه هاشمی بخاطر دیدار با بهائیان برخورد قانونی می شود


غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی از برخورد قانونی با فائزه هاشمی به دلیل دیدار او با بهائیان خبر داد.

این مقام قضائی روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت به خبرنگاران گفت: "کار فائزه هاشمی زشت و قبیح بود و با آن طبق قانون برخورد می‌شود. تا جایی که رصد کردم بسیاری از مردم و علما و شخصیت‌ها این کار را تقبیح کردند و زشت تر از آن، این بود که حتی پدرشان هم سفارش کردند، اما او عذرخواهی نکرد."

فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت هفته گذشته به دیدار فريبا کمال آبادی، یکی از رهبران جامعه بهائيان ايران که پس از ۸ سال برای اولین بار از زندان به مرخصی آمده بود، رفت.

انتشار عکس های خانم هاشمی در کنار اعضای خانواده این فعال بهایی انتقادات تند اصولگرایان را بر انگیخت. اکبر هاشمی رفسنجانی نیز در واکنش به این رویداد به روزنامه جمهوری اسلامی گفت که فائزه اشتباه بدی کرده و باید جبران کند.

پیش از آقای اژه ای، رئیس قوه قضائیه ایران نیز این اقدام خانم هاشمی را هنجارشکنی‌ دانسته و گفته بود که اگر چنین رفتاری منجر به عناوین مجرمانه شود به شدت با آن برخورد می شود.

در این بین، فائزه هاشمی به وبسایت یورونیوز گفت که او تنها به دیدار یک دوست و همبند دوران زندان خود رفته و کار اشتباهی نکرده است.

جمهوری اسلامی بهائیت را یک فرقه انحرافی و ضاله می نامد و اعضا و طرفداران آن را وابسته به اسرائیل می‌داند.

XS
SM
MD
LG