لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

هاشمی رفسنجانی درباره دیدار دخترش با بهائیان؛ فائزه اشتباه بدی کرده است


دیدار فائزه هاشمی با رهبران جامعه بهائيان
دیدار فائزه هاشمی با رهبران جامعه بهائيان

اکبر هاشمی رفسنجانی در نخستین واکنش به دیدار دختر خود با جمعی از بهائیان از این اقدام او انتقاد کرد.

روزنامه جمهوری اسلامی در شماره روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت خود نوشت که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با این روزنامه درباره دیدار فائزه هاشمی با یکی از رهبران جامعه بهائیان و خانواده اش گفت: "فائزه اشتباه بدی کرده و باید جبران کند."

به نوشته این روزنامه، اکبر هاشمی رفسنجانی از بهائیت به عنوان یک "فرقه ضاله" و "منحرف" یاد کرده که او و خانواده اش همواره از آن تبری جسته‌اند.

دیدار فائزه هاشمی با فريبا کمال آبادی، یکی از رهبران جامعه بهائيان ايران که به ۱۰ سال زندان محکوم شده و پس از هشت سال برای اولین بار به مرخصی آمد با انتقاد برخی ازاصولگرایان مواجه شد.

خانم هاشمی در زندان با خانم کمال آبادی همبند بود.

انتقاد اصولگرایان و اکبر هاشمی رفسنجانی در حالیست که فائزه هاشمی در گفت و گو با یورونیوز گفت که تنها به دیدار یک دوست و یک زندانی همبند خود رفته و از آن پشیمان نیست.

این نماینده پیشین مجلس و مدیر مسئول روزنامه توقیف شده زن تاکید کرد که کار خلافی نکرده و کسانی که به او انتقاد می کنند دغدغه دین ندارند.

فائزه هاشمی اولین کسی نبود که پس در مرخصی پنج روزه خانم کمال آبادی به دیدار او رفت.
همبندان سابق این زندانی همچون نسرین ستوده، ژیلا بنی‌یعقوب، ساجده عرب سرخی و مهسا امرآبادی با او دیدار کردند اما انتشار عکس فائزه هاشمی در کنار خانم کمال آبادی و اعضای خانواده او خبرساز شد.

XS
SM
MD
LG