لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۳

انتقاد از اکبر هاشمی رفسجانی به دلیل دیدار دخترش با فعالان بهایی


دیدار فائزه هاشمی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران با یکی از رهبران زندانی جامعه بهائيان ايران با واکنش منفی رسانه‌ها و چهره‌های اصولگرا روبرو شده است.

آیت الله سید هاشم بطحایی منتخب مجلس خبرگان رهبری از تهران روز شنبه ۲۵ اردیبهشت به خبرگزاری تسنیم گفت ارتباط دوستانه با بهاییان خیانت به اسلام و انقلاب است.

آقای بطحایی که در فهرست امید مورد حمایت آقای رفسنجانی برای انتخابات مجلس خبرگان قرار داشت از آقای رفسنجانی خواسته است تا به فرزندش تذکر دهد از نزدیکی به پیروان آیین بهاییت که به گفته او ساخته انگلیسی ها است دوری کند.

بطحایی به تسنیم گفت: "مرام بهائیت یک روشی است که با رنگ مذهبی تلاش دارد تا مذهب تشیع را از بین ببرد و از این جهت اعضای این فرقه افرادی هستند منحرف و ارتباط با این اعضا حرام است."

این عضو مجلس خبرگان در پاسخ به این سوال تسنیم که اگر کسی به قصد حمایت با یکی از اعضای ارشد این فرقه در ایران دیدار کند، چه حکمی دارد، گفت اگر دیدار دوستانه باشد "باید آن فرد را طرد کرد، اما اگر دیداری باشد که تلاش شده باشد تا انحراف آنها درست شود حساب دیگری دارد. فرق دارد بین اینکه ارتباط ارتباط دوستانه‌ای باشد که خائنانه با کشور، اسلام و انقلاب است اما اگر برای ارشاد و راهنمایی آنها باشد این امر جنبه هدایتی دارد."

فريبا کمال آبادی، یکی از رهبران جامعه بهائيان ايران که به ۱۰ سال زندان محکوم شده پس از هشت سال برای اولین بار به مرخصی رفته است.

در این مرخصی، جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی پیشین با او دیدار کردند، از جمله خانم هاشمی که خود پیش از این در بند زنان زندان اوین با خانم کمال‌آبادی همبند بوده است. او گفت خود نظام جمهوری اسلامی باعث آشنایی میان آنان شده است.

فريبا کمال آبادی ۵۲ ساله، متخصص "روانشناسی رشد" و مادر سه فرزند، سال ۲۰۰۸ همراه با هفت تن ديگر از رهبران مدافع حقوق اقليت جامعۀ بهائيان ايران موسوم به "ياران ايران" به اتهام جاسوسی به نفع اسرائيل، تبليغ عليه نظام و اهانت به مقدسات مذهبی بازداشت و زندانی شد.

XS
SM
MD
LG